MÜHENDİSLİK FİRMASI AÇMA

Merhaba arkadaşlar,
Elektrik projeleri ve otomasyon işleri yapan bir yer açmayı düşünüyorum. Bu tarz firmaların iş dünyasındaki faaliyet alanları tam olarak nedir. Çok eleman ihtiyacım olur mu. Bu alandaki mühendislik firmalarından beklenen sadece proje işleri ve danışmanlık mıdır yoksa malzeme tedariki vb. gibi talepler de olabilir mi?. Bu alandaki tecrübeli arkadaşların bilgilerini paylaşmasını rica ediyorum.

1kv altı proje çizeceksen tanıdığın bir mimar yada inşaat mühendisi olmalı. bu tanıdığın zat piyasadan ne kadar iş alıyorsa senin de o kadar iş alma potansiyelin artar. eğer 1kv ve üstü çizim yapacaksan. sağlam çevren olmalı. otomasyon için sağlam çevren olmalıdır ki tanıdıkların direkt sana gelebilsin. ilk zamanlar için elemana ihtiyacın olmayabilir. zamanla işin artar o zaman eleman alırsın. ama mutlaka bir tane firmada çalışmasa da tanıdığın devamlı irtibat halinde olabileceğin montajdan anlayan elektrik ustası olmalı.

Bu 1 kv alti projelerde projeyi çizdikten sonra inşaat suresinde bizden beklenen başka birşeyler varmi?.(malzeme tedariki vb.). Otomasyon işinde yaptigimiz sadece yazilimmi yoksa montaj ve malzeme tedariki bekleniyormu?

Bu 1 kv alti projelerde projeyi çizdikten sonra inşaat suresinde bizden beklenen başka birşeyler varmi?.(malzeme tedariki vb.). Otomasyon işinde yaptigimiz sadece yazilimmi yoksa montaj ve malzeme tedariki bekleniyormu?

Bunlar işverenle yapacağınız sözleşmeyle alakalı konular. İşveren işi komple paket olarakta verebilir ayırıp farklı firmalara da yaptırabilir.

yapı denetim projeyi revize etmenizi ister. mal sahibi tadilat yapılsın ister. hatta revize yapılırken araziye çıkman gerekir. yazılımın ne demek olduğunu bilen mal sahipleri az. onlar için otomasyon demek malzeme demektir. çalışmayan bir ürünü sana gösterirler ve sorarlar neden çalışmıyor diye. teknik bilgin yoksa yeterli tecrüben yoksa soracağın bir üstadın yoksa senin nasıl mühendis olduğunu yadırgayacaklardır. iyi çalışmalar.

Bu firma işlerini elektriksel malzemeler satan bir yer açıp orda yapmam benim açımdan iyi olur mu acaba. Böyle bir iş kârlı mıdır ve sermaye olarak ne kadar gerekir? Bilgisi olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,388
Kullanıcılar
450,274
Son üye
darnv

Yeni konular

Geri