Loadcell Kullanımı

değerli ertek ustam benim sorunum şuydu.kapalı bir yerde olan tartı grubunun içindeki lotseli dışarı almak. çünkü lotsel orda çok sorun yapıyor. bunun olabilirliğini ben sormak istemiştim. saygılarımla.

Ertek68 slm benim proje ödevim ortam sıcaklığını, ağırlığı ve sesin fekansını(kaç khz mhz gbi) aynı pıc de ve aynı lcd de göstermek mümkünmü yardımcı olabilirmisin nerden başlamalıyım pıc'i ilk defa kullanıcam yardımcı olursanız çok sevinirim ...

arkadaşlar normal bi indikatörün kartını yada kendini kullanarak 10 ürün 10 reçete yapacak hale getirebilecek arkadaş varmıdır tabiki yazılımsız olmaz bu iş eğer kendine guvenen varsa msj atsın elimde kullandığım bi sürü çeşit indikator var değişik marka ve kalitelerde istediğim yem mikserinde kullanılabilecek hale getirmek. iletişim ******@hotmail.com

Moderatör tarafında düzenlendi:
değerli ertek ustam benim sorunum şuydu.kapalı bir yerde olan tartı grubunun içindeki lotseli dışarı almak. çünkü lotsel orda çok sorun yapıyor. bunun olabilirliğini ben sormak istemiştim. saygılarımla.

arkadaşım loadcell üzerine konan fiziki yükleri mv halinde çıkararak indikatorde tartım yapar lc üzerine kefe yaparsan olabilir ne tartacağına bağlı

@ertek68 pic 18f252 ve load cell ile terazi sistemini tasarlamak istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

Loadcell analog çıkışı PLC analog girşine direkt olarak bağlanamıyormu.?

öreneğin 20 tonluk bir loadcell için analog çıkışlar 0 - 5V ise 0V= 0 ve 5V =20000kg
ve bu çıkışı analog giriş modülüne bağlayarak gerçekleştiremiyor muyuz*

mrb arkadaşlar uzun süredir ben bu loadceller le alakalı döküman arıyorum çalışmış olduğum fırmada 2 adet büyük silo var katı madde dolduruluyor tahmını 120 ton civarı bunların altında adamlar loadcell kullanmıslar ancak aktif değil ben bunlarla ilgili silo dolum alarm devresı yapmak ıstıyorum . döküman lazım yardımcı olurmusunuz şimdiden tşk ederim ..

Loadcell analog çıkışı PLC analog girşine direkt olarak bağlanamıyormu.?

öreneğin 20 tonluk bir loadcell için analog çıkışlar 0 - 5V ise 0V= 0 ve 5V =20000kg
ve bu çıkışı analog giriş modülüne bağlayarak gerçekleştiremiyor muyuz*

SN yağmur LOADCELL cihazı çıkışı direkt PLC analog girişine bağlanmaz,

arada bir converter olması gerekiyor...

Fakat Fatek marka PLC de ayrı satılan loadcell modülü var, bu modülle arada bir convertere gerek kalmadan direk loadcell'i PLC ye bağlayıp okumanız mümkün...

arkadaşlar ben baskül(terazi)imalatcısıyım 600 kg dan 100 tona kadar aynı zamanda silo,kepçe,forklift,bant,yem dolum,un dolum imalatıcısı ve servisiyim.piyasadaki bir çok loadceel ile çalışıyorum 100 kg dan 30 tona kadar her konuda yardım etmeye hazırım teşekür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri