Loadcell hesabı

erdayi

Üye
3 adet 200 KG lık loadcell ile yapılan kantarın tartım kapasitesi 200KG mı oluyor. 600KG mı? Yada başka bir hesabı mı var..

loadcell uzerıne duşen ağırlık kaç loadcell koyarsan eşıt ağırlıkta olur yanlız ağırlık merkezı her loadcell ede eşıt aralıkta olmalı aynı marka model olursa değışık marka model loadcellerde eşit olmıyacağı için sonuç ıstedığın gıbı olmaz

kardeş eğer ağırlık ölçümü hassas ise loadceller farklı yerlere eşit mesafede konur...vee bir analog kart üzerinden işlenerek hassa ölçüm yapılır yani 200 kg'dır toplamda..yani ürünün her yerde eşit dağılımı bakılır

İlgilenen arkadaşlara teşekkürler. Ancak iki ayrı sonuç var görünürde. 3 adet 200KG lık loadcell ile, mantık gereği her hücre kapasitesi doğrultusunda yüklenebileceği için 600KG max yükü eşit olarak paylaşacaklardır diye düşünüyorum. Yanlış yapmamak için tecrübeli arkadaşlardan doğru hesaplama yöntemini , hata payının nasıl hesaplanacağını öğrenebilirsem projemde yanılmamış olacağım.

Hata payını hesaplamanız için loadcellin sınıfına bakmak gerekir. C3 vb gibi. 600kg lık bir tartı aleti elde edersiniz fakat 3 loadcelin üstüne binecek olan span ağırlığını düşmeniz gerekir. Örneğin 75 kg lik bir konstriksiyon varsa loadcellerin üstünde bunu düşmeniz gerekir.

İlgilenen arkadaşlara teşekkürler. Ancak iki ayrı sonuç var görünürde. 3 adet 200KG lık loadcell ile, mantık gereği her hücre kapasitesi doğrultusunda yüklenebileceği için 600KG max yükü eşit olarak paylaşacaklardır diye düşünüyorum. Yanlış yapmamak için tecrübeli arkadaşlardan doğru hesaplama yöntemini , hata payının nasıl hesaplanacağını öğrenebilirsem projemde yanılmamış olacağım.

ben burada hatalı olduğunuzu düşünüyorum, çünkü yük paylaşımı diye bir şey söz konusu olamaz, loadcell ler 3 adet olabilir ama bunların tartım kg mı belli 200 kg. bu şey gibi olur: 1 fare 1 peyniri 3sn. yede yerse, 100 fare aynı anda başlarsa 100 peyniri nekadar sürede yer.... :):) sonuçta loadcellin max 200kg lik olduğunu biliyoruz eğer tartacağınız yük 600 kg ve fazlası ise daha uygun bir loadcell seçin???http://www.puls.com.tr/ lütfen bu linkten ve firmadan bilgi alınız size yardımcı olacaklardır...

Vatan Teknik arkadaşım. 7.5 senesini tartım sistemlerine vermiş biri olarak. Hesabının yanlış olduğunu belirtmek isterim. Baykon, Esit vb firmalardan bilgi alabilirsin.

arkadaşım 200 kg lc ler ne tip bu önemli aliminyumsa zaten 3 çü bi arada olmaz çelikse 200 kğ kullanılan bir tip değil platform ağırlığını hesaba katman gerekir aynı zamanda platform yapacaksan 300 kğ gibi bir tartı olabilir lc ler ne tip bunu bilmeden konuşmak doğru değil

Arkadaşım 3 adet 200 Kg lık loadcell kullanırsan 600 kg kapasite elde etmiş olursun. Tabi bu kapasiteden platform ağırlığını düşmen gerekir. Mesela 100Kg lık bir platform var ise loadcell lerin üzerinde ozaman kapasiten 500kg' a düşer. 600 kg da hassasiyet 200gr olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,262
Son üye
EminFurkan

Yeni konular

Geri