Loadcel uygulama yardım

kartal21

Üye
loadcel uygulaması yapmak istiyorum tankın alt ayağında 3 adet yük hücresi mevcut yük hücrelerini transmiter ile kontrol ediyorum yük hücresine transmiter üzerinden 5 volt besleme gönderip karşılığında sinyal olarak 0-10mv dönüş geliyor yük hücresi max 500 kg ölçüm yapıyor

transmiter çıkışından 0-10 v plc analog girişime bağlı 0-10 v karşılık 0-65000 sayısal değer geliyor scala yaptığım zaman kg bir şekilde ayarlıya biliyorum ancak dara alma kalibrasyon yükü tanıtma gibi işlemler yapmak istiyorum

daha önce tartım uygulaması yapan oldumu örnek uygulama gönderebilirmisiniz?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Kartal21 Merhaba

Normalde transmiter üzerinden kullandığınız Loadcell için kalibrasyom yapabilirsiniz bazı transmiter üreticileri bu işe kazanç ayarı diyor,ağırlığından emin olduğunuz bir ağırlık ile uygun şekilde ayarlama yapmanız gerekir,yada direk plc üzerinden analog sinyali işleyerek kalibrasyon ve dara alma işlemi yapabilirsiniz.
Kulandığınız plc ve transmiter marka model bilmediğim için kesin bir yorum yapamıyorum,

Kolay Gelsin

siemens s7 1200 cpu transmiter baykon tx11 plc üzerinden kalibrasyon ve dara alma işlemi yapmak istiyorum

Kartal isminizi bilmediğim için böyle hitap ediyorum:
S7-1200 cpu de analog input 0-65000 sayısal değer gelmesi analog girişde taşma olduğu anlamına gelir normalde siz bu analog girişden 0-27648 arası bir değer görmeniz gerek.
Analog inputu 0-27648 arasında normalize ettiğiniz zaman loadcele bir ağırlık koyun çıkan normx değerini koyduğunuz ağırlık değerine böldüğünüzde scale maksimum limitini bulursun bu şekilde scale ettiğinizde gerçek değeri bulursunuz.
Programınız çok özel değilse paylaşırsanız daha iyi yorum yapabiliriz.

Kolay Gelsin

öncelikle yardımınız için tşk ederim daha önce tartım uygulaması yapmadığım için biraz acemiyim program ekte tia v15 elimde şuan loadcel olmadığı için sağlıklı bir işlem yapamıyorum dara alma işlemini yaptım ancak kalibrasyon için eksiklerim var gibi amacım transmiter üzerine sadece ilk etapta sıfırlama ayarı yapıp daha sonra dokunmamak her şeyi ekran ve plc üzeinden yapmak istiyorum yada tartım için nasıl bir yol izmem gerekiyor

Ekli dosyalar

• tartım kazanı deneme_V15.rar
    6.4 MB · Görüntüleme: 61
Kartal21 Elimde tia 15 ne yazikki yok tia 14 kullanıyorum,15 geçmen için vesile olur programı kurup inceledikten sonra daha sağlıklı bilgi veririm.

Kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri