load cell 6 telli ile 4 telli bağlantı

ika1986

Üye
Merhaba ustalar çalıştığım iş yerinde kantarın biri arıza yaptı, aradım sorunu load celin birinin bozulduğunu fark edip söktum bu söktüğüm 6 telli kırmızı,siyah,mavi,yeşil,beyaz ve gri renkler var. elimizde ise 4 telli load cell var onda ise kırmızı,siyah,mavi ve beyaz var. yeşil ve gri yok. şimdi sorun 4 telliyi 6 telliye nasıl uyduracağım. kantarda 2 adet load cell var biri 6 telli benim taktığım 4 telli. nette araştırdım ve burda bunla ilgili bilgi bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Loadcell lerin datasheet sayfalarına baktınız mı? Hangi kablo ne görev görüyor diye. Renklere takılmamakla beraber belki benzer olabilir ama renkler farklı uçlarada ait olabilir.

Bence loadcell lerin datasheetinde bu sorunun cevabı.

Cell lerin modelinin okunduğu resim eklermisiniz? Hangisi hangisidir açık şekilde.

kefede bundan iki tane vardı biri arızalandı yerine. boykon bs555 taktım 4 telli. sorun biride indikatör! bx3 aslında baykonu bunun için 3 kez aradım birinde teknik servise bağladı 7 dakika bekledim. ikinci kez aradım bir birlerine bağladılar oda öyle kapandı. sitelerine girdim ciaz için kaliprasyon kılavuzu indiremedim. Eğer indirebilseydim deneyecektim çalışıyormu diye, bu işte yeniyim bakalım hayırlısı :)

Ekli dosyalar

• 20160125_165920.jpg
    20160125_165920.jpg
    146.7 KB · Görüntüleme: 892
ESİT Loadcell bağlantı şekilleri belki yardımcı olur,

Lodcel bağlantısı Esit.PNG

Ekli dosyalar

• esit_Loadcell.pdf
    87.9 KB · Görüntüleme: 90
kefede bundan iki tane vardı biri arızalandı yerine. boykon bs555 taktım 4 telli. sorun biride indikatör! bx3 aslında baykonu bunun için 3 kez aradım birinde teknik servise bağladı 7 dakika bekledim. ikinci kez aradım bir birlerine bağladılar oda öyle kapandı. sitelerine girdim ciaz için kaliprasyon kılavuzu indiremedim. Eğer indirebilseydim deneyecektim çalışıyormu diye, bu işte yeniyim bakalım hayırlısı :)
Resimde apaçık belli besleme ve sense'eler ortak ama ayrı kablo çekilmiş 2 kablo, out lar da 2 kablo ;).

sense+ ile out+ birleşecek sense- ilede out- birleşecek. burda iki kablo diğer beslemede iki kablo toplam 4. shield besleme - ye bağlanacak

sense+ ile out+ birleşecek sense- ilede out- birleşecek. burda iki kablo diğer beslemede iki kablo toplam 4. shield besleme - ye bağlanacak
20160125_165920-jpg.30305

Tarifte bir hata var sanki? Tipik wheatstone bridge/load cell yapısı.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri