lm386 ile hoparlör sürme?

m@ny@k111

Üye
arkadaslar merhaba
2w 8ohm luk hoparlörü elde ettiğim 1khz-10khz arasında değişen frekansta sinyalle yada bu frekansın voltaja çevrilmiş haliyle sürmek istiyorum(0-5v arası).lm386 entegresiyle yapılacagını soylediler fakat devreyi çalıştıramadım.bide bu entegrede nasıl bir kaynak kullanmalıyım ve şase bağlantısı nasıl oluyor

Son düzenleme:
vermiş olduğuz devreyi biliyorum.bende buna benzer bir devre yaptım fakat çalışmadı..kurduğum devre aşağıdaki resimdekine benzer bi devre..sormak istediğim bu şase olayı..vs+ ve vs- uçlarını nasıl bağlamalıyım direk pilin + ve - uçlarına bağlamam yeterlimi.kurduğum devre çalıştı fakat girişe hiçbirşey vermediğim zaman çıkşta voltaj ölçümü aldım
lm386-200.gif

Giriş boşta kalmamalı, şemadaki gibi girmelisiniz. Vs +, - de şase olacak, şemada gösterildiği gibi.

sadece tek kaynak gerekiyor yani pilinizin (-) ucu. Şemada tüm şase sembolleri aynı.

tşk ederim..son bir sorum var sizin verdiğiniz devre şemasında sp+ sp- uçları fakat ben sadece tek bir çıkştan input alıp opampta güçlendirecem.bu yüzden opampın 2 nolu bacağını direk toprağa bağlasam kuvvetlendirme gerçeklerştirebilirmiyim..

olur ama giriş sinyalinin geldiği devrenin şasesini de birleştirmek gerekir

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri