Limon Yıkama Otomasyonu

mehmet48

Üye
Arkadaşlar işin içinden çıkamadım. konu limon yıkama makinası.
1.hava ile çalışan bir kol var. bu kol start olduğu zaman valf çalışacak yıkama kapısını kapatacak.
2. kapı kapanınca palet üzerindeki limonlar yıkanacak. yıkama örneğin 10 dakika sürecek.
3. yıkama bitincede palet altında bulunan bölümde bir palet boyu ilerleyecek veya çıkış noktasına ulaşınca duracak.
4. bu bölümde yıkama işlemi devam ederken diğer bölüme bir palet daha yerleşmiş olacak.
5 sistem iki şekildedir. a yıkama b yıkama
6 ayıkama haznesi yıkama aşamasında kapalı iken b haznesine palet yerleştirilmesi için hazne açıktır.

çok kafam karıştığı için yazıyıda karıştırdım. yardımlarınızı bekliyorum.:confused::confused::confused::confused:

bu arada s7 200 programı kullanıyorum. saygılar.

Son düzenleme:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
bu makına narenciye sektöründe kullanılan drenjır tabir edilen bir makinadır
2 gözlü olur tek kapı yatayda yıkanacak ürün göze kondugu zaman kapanır
her gözün yan taraflarında cisimden yansımalı sensör bulunur.
sandıklar göze konunca sensör vasıtası ile kapı belli bir zaman sonra kapanır
ilaclı yıkama üstten baslar ve yaklasık 3 dk sürer
eger öbür göze yeni yıkama malı konursa kapı öbür gözü kapatır ve yıkamaya başlar
sinyal yıkanmıs ürün gözünden alınır
bu sistem set rest sıstemıne gore calısır.
set sensor reset dıger sensordur.
zamanlara ve emnıyet kurallarına dıkkat et
kolay gelsın

Arkadaşlar işin içinden çıkamadım. konu limon yıkama makinası.
1.hava ile çalışan bir kol var. bu kol start olduğu zaman valf çalışacak yıkama kapısını kapatacak.
2. kapı kapanınca palet üzerindeki limonlar yıkanacak. yıkama örneğin 10 dakika sürecek.
3. yıkama bitincede palet altında bulunan bölümde bir palet boyu ilerleyecek veya çıkış noktasına ulaşınca duracak.
4. bu bölümde yıkama işlemi devam ederken diğer bölüme bir palet daha yerleşmiş olacak.
5 sistem iki şekildedir. a yıkama b yıkama
6 ayıkama haznesi yıkama aşamasında kapalı iken b haznesine palet yerleştirilmesi için hazne açıktır.

çok kafam karıştığı için yazıyıda karıştırdım. yardımlarınızı bekliyorum.:confused::confused::confused::confused:

bu arada s7 200 programı kullanıyorum. saygılar.

makinanın çalışmasını ayrıntılı bir biçimde ve resimlerle adım adım analatabilirsen sana bu makina için gerek siemens gerekse daha ucuz plc leriçin programını yazabilirim yada sana yardımcı olabilriim.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,119
Son üye
FurkanTurani1995

Yeni konular

Geri