LG tv arıza arıza

Herkese iyi bayramlar. LG led tv nin görüntü de sorun var. Şöyle ki tv açılıyor uydu cihazı açılıyor ancak kanallarda ekran gidip gidip geliyor siyah ekran okuyor geriye dönüyor .uydu cihazı mı arızası mı acaba diye düşünüp cihazı değiştirdim sonuç aynı. Bununla birlikte bazı kanallarda yoğun kesilme olurken bazıları çok az kesiliyor uydu sinyali yüksek görünüyor. Ancak uydu menüsüne girince ekran yine kararıyor. Hdmı girişi arızalı olabilir diye düşünüp onuda farklı girişten denedim sonuç değişmedi ekte açılış ekranı bir kanalda görüntü ve menüye girince siyah ekran ekledim bu tv arızası mı yoksa uydu sisteminden mi kaynaklı yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    220.2 KB · Görüntüleme: 59
  • image.jpg
    image.jpg
    144.7 KB · Görüntüleme: 39
  • image.jpg
    image.jpg
    114.2 KB · Görüntüleme: 41
Görüntü karardiginda kuvvetli bir ışıkla ekrana yakından baktığınızda görüntüye denk geliyormusunuz?

Ekran kararından sonra tv yeniden acilma eylemi gösteriyorsa besleme arızası yok hemen görüntü geliyorsa arka aydınlatma arızası olabilir.

Daha detaylı incelemek gerekli.

Ekram gittiğin de karanlık bir ortam da ekrana fener tutun. Görüntü varsa ledler gidik. Ledler degisecek diye biliyorum

Yada ekran gidince tv nin kendi menüsüne girin.
LCD de görüntü gitti ise menulerde görünmez.
Yok hdmi den veya uydu cihazı gittiyse tv menüsü(ses,ayarlar vs) görünür.
Dediğiniz gibi kararınca ışıkla baktım görüntü yok yanlız görüntü gidip geliyor göz kırpması gibi. Bazen geri dönüşte pembe renkli geliyor ve tekrar normal renkle dönüyor menüye girdiğimde özellikle ilk ekranında kesilme oluyor ama menünün tüm ekranlarında değil. Radyoda olmuyor mesela
Ekram gittiğin de karanlık bir ortam da ekrana fener tutun. Görüntü varsa ledler gidik. Ledler degisecek diye biliyorum
Teşekkürler. Kararınca ışıkla baktım görüntü yok ancak kararan ekran sürekli olmuyor göz kırpması gibi sesi de kesiyor ve geri dönüyor uydudan olduğunu düşünüp kabloyu çıkardım menü ekranına girince tekrar kesilme oldu bu yüzden tv sen diye düşünüyorum
Yada ekran gidince tv nin kendi menüsüne girin.
LCD de görüntü gitti ise menulerde görünmez.
Yok hdmi den veya uydu cihazı gittiyse tv menüsü(ses,ayarlar vs) görünür.
Hdmı 4 giriş var hepsini denedim 3 tane de uydu cihazı bu cihaz da yeni tv den diye düşünüyorum

Ustam bu tarz konuları bu sitede gördüğüme çok sevindim.

Bir laptoptan hdmi ye görüntü verin eğer görüntü laptopda gitmiyor ama tv de gidiyorsa kesinlikle arıza tv de diyebilirsiniz.
Ardından gelen işlemlerde de şöyle bir yol izlenebilir.

Diyelim dediğimi yaptınız arıza tv de çıktı. Yüzeysel gözle muayene edin besleme kartında led yada florasant devresine giden bölümlerde şişmiş patlak kondansatör var mı ? kondansatör arızalarında bu durumlar ortaya çıkıyor.

O arıza led arızası değil diyebilirim anlatımınıza bakarak.

Ayrıca anakart üzerine bakılır eğer anakart da besleme kartında ve tikon kartında şişik kondansatör bulunmuyorsa anakart a bakılır anakart ile tikon kart arasında fleksi kablo ve soketleri kontrol edilir gerekirse söküp temizlenir.

Anakart üzerinde bulunan hdmi soketlerinin yolları kontrol edilir eğer direk işlemciye gidiyorsa yani arada görüntü entegresi vs yoksa ve bu işlemi de bga bir işlemci ise bga makinasında ısıtılarak bir çözüm bulunabilir yok bga değil de farklı bir işlemci ise ayakları kontrol edilir falan.

Ama daha olmadı anakart sipariş eder kurtulursunuz :)

İzmir de iseniz size yardımcı olmaya çalışırım.

Ustam bu tarz konuları bu sitede gördüğüme çok sevindim.

Bir laptoptan hdmi ye görüntü verin eğer görüntü laptopda gitmiyor ama tv de gidiyorsa kesinlikle arıza tv de diyebilirsiniz.
Ardından gelen işlemlerde de şöyle bir yol izlenebilir.

Diyelim dediğimi yaptınız arıza tv de çıktı. Yüzeysel gözle muayene edin besleme kartında led yada florasant devresine giden bölümlerde şişmiş patlak kondansatör var mı ? kondansatör arızalarında bu durumlar ortaya çıkıyor.

O arıza led arızası değil diyebilirim anlatımınıza bakarak.

Ayrıca anakart üzerine bakılır eğer anakart da besleme kartında ve tikon kartında şişik kondansatör bulunmuyorsa anakart a bakılır anakart ile tikon kart arasında fleksi kablo ve soketleri kontrol edilir gerekirse söküp temizlenir.

Anakart üzerinde bulunan hdmi soketlerinin yolları kontrol edilir eğer direk işlemciye gidiyorsa yani arada görüntü entegresi vs yoksa ve bu işlemi de bga bir işlemci ise bga makinasında ısıtılarak bir çözüm bulunabilir yok bga değil de farklı bir işlemci ise ayakları kontrol edilir falan.

Ama daha olmadı anakart sipariş eder kurtulursunuz :)

İzmir de iseniz size yardımcı olmaya çalışırım.
Çok teşekkür ederim bu kadar ayrıntılı cevabınız için. Bilgisayardan görüntü aktarmayı deneyeceğim. İlginç bir durum daha var en son aldığım cihaz ile evde çocuklardan dolayı en çok izlenen kanal olan çocuk kanalında bu göz kırpma çok sık oluyordu diğer cihazı takınca nadiren oluyor🙄

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,872
Kullanıcılar
449,466
Son üye
Only Black

Yeni konular

Geri