LG PLC tek encoder

merhaba;
makinenin ana şaftına tek encoder bağlayıp, plc de ayrı ayrı Data register lara veri atabildim fakat program çalışmadı.
ekli resimde ki D1 hızlı sayıcının saydığı, D2 de matematik işlemlerden gelen değer.
D2 ile yazılan program neden çalışmıyor olabilir?
teşekkürler.

55801

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
merhaba;
makinenin ana şaftına tek encoder bağlayıp, plc de ayrı ayrı Data register lara veri atabildim fakat program çalışmadı.
ekli resimde ki D1 hızlı sayıcının saydığı, D2 de matematik işlemlerden gelen değer.
teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 55801
Üstad benimde bu konuda yardıma ihtiyacım var ama benim sorun daha basit . Yardım eder misiniz

merhaba;
teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 55801
Sanki karşılaştırmada sıkıntı olduğu çalışıyor..

Merhaba sorunu çözebildiniz mi bana da yardımcı olabilirmisiniz

evet çözdüm.
hatırladığım kadarıyla d1 ve d2 arka arkaya olduğu içindi çalışmama sebebi.
D1 ve D100 yaptığımda çalışmıştı.
benim asıl sorum 2 ayrı data register a ofset verilmiş şekilde bir birlerini takip etmesiydi.
yukarda ki resimde toplama çıkarma işlemi yaparak 2 ayrı yerden 1024 e kadar 2 encoder bağlamış gibi çalıştırmıştım.
özelden mesaj ile ulaş yardımcı olayım.

Forum istatistikleri

Konular
128,104
Kullanıcılar
449,805
Son üye
berkayk304

Yeni konular

Geri