lehim yolu sorunu

fatih11e

Üye
usb wireless adaptor var bende ayagım carptı bir baktımki lehim yolları kopmus bir turlu lehim tutmuyor nasil lehim tutturabilirim lehim resim alttadır ustalar

hbzsk.jpg
hbzzf.jpg

çok ince iş smd tecrüben varsa kolay ama yeniside baya ucuz artık bunların

lehim pastası o bölgeyi kapladığı için lehim tutmuyordur.tiner gibi bişeyle temizle lehim tutacaktır.

tamam pastayı tinerle temizleyip tutturmaya calişicam fakt yine sanmam tuttacugunu cunku lehim pastasını surmeden öncede cok ugrastım olmuyodu smd demiş arkadas acaba o smd hakkında az bilgi verseniz bende arastırıp birde öle denesem olurmu acaba

smd dediğin şey elektronik malzemelerin çok ufaltılmış halidir.
normal direnç
direnc_cesit1.jpg

smd direnç
smd_direnc.jpg

buradan da anlaşılabileceği gibi sizin smd ile bir alakanız yok size ince uçlu güçlü bir havya ve sanırım bir tanede usb soketi lazım.

smd olayını gösterdigin için tessekur ederim dedigin sekilde yaptım baya ugrastım ve sonunda oldu bilgi için cok sagol benhur

smd dediğin şey elektronik malzemelerin çok ufaltılmış halidir.
normal direnç
direnc_cesit1.jpg

smd direnç
smd_direnc.jpg

buradan da anlaşılabileceği gibi sizin smd ile bir alakanız yok size ince uçlu güçlü bir havya ve sanırım bir tanede usb soketi lazım.

smd denince aklına sadece dirençmi geldi?

smd (surface mount device) yüzey montajlı komponent demektir. yani arkadaşın bağladığı usb soketteki 4 adet uç kartın tek yüzünden lehimleniyor dolayısıyla smd oluyor. smd lehimleme tecrübesi demek burda ince lehim işçiliği demek zira arkadaşta çok uğraştığını söylüyor zaten.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri