Ledlerin Yanıp Sönmesini Nasıl Sağlarız?

mmn

Üye
Arkadaşlar hobi amaçlı led aydınlatma yapıyorum.
Elektronik bilgim yok.Resimde görülen ledlerin bir grubun yanarken
diğerinin sönmesini istiyorum.Bunun en kolay yolu nedir.
Şayet flip flopla yapılacaksa
lütfen flip flop bağlantılarının ve kullanacağım direnç değerlerinin
neler olduğunu belirtirseniz çok memnun kalacağım.
Resmin üzerinde olursa daha kolay anlayabilirim.
Teşekkürler..

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Arkadaşım bende pek anlamam ama verdiğin resimde ledler seri bağlı alduğu için o kadar direnç bağlamana gerek yok boşuna kalabalık eder,bir tane eş değer direnç koyman daha mantıklı.

flip flop yapabilirsin.ben dirençleri 180ohm hesapladım ama eş değer direnç bu dirençlerle aynı görebilir onur beye katılıorum fakat pek emin değilim.

slm arkadaşlar bende flip flop mantığında bir reklam tabelası yapmak istiyorum . yanı tabeladı yazının biri yanarken diğeri sönecek . fikir verebilirmisiniz bana

ayarlanabilir bir şey istiyorsan ne555 entegresi kullan pot ile zamanını ayarlayabilirsin devrin yapımıda oldukça basit internet oldukça fazla örnek vardır ne555 için

eğer ankaradaysan konya sokakta hazır animasyon cihazları var. yani led kontrol cihazları ve bağlantısıda çok basit.. bu cihazlar genelde 3 çıkışlı. işini görür sanırım

arkadasım pıc kullanmayı denedınmı ısın cok basıt olur

devre direnç gibi şeylerle uğraşmasınızda mödülatör bağlasanız daha kolay olmazmı.

arkadaşım hazır yapılmışları var al onlardan hem daha ucuz hemde pratik..

Protetus tam senlik orda bütün istedikleni deneyeblirsin başta başarızlık olur ama zamanla baya yol alırsın sonrada işi pratiğe dökersin

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri