Led tv sinyal yok ve geçersiz format hatası

Lg marka tv de ses var usb den film müzik oynatıyor ancak rgb ve scartta geçersiz format, hdmi da da sinyal yok diyor. Arızası besleme kartından mı yoksa ana kart dan mıdır?

kumandadan hdmi seçiyormusunuz.
kumandada değiştirme yeri var önce orayı bir deneyin isterseniz.
source gibi ekran resmi var.
yada kumanda resmi var mı?

Son düzenleme:
Kumanda dan hdmi yada rgb seçiyorum ancak sinyal yok yada geçersiz format diyor usbden film yüklediğim de sorunsuz çalışıyor. Sorun besleme kartından olabilir diye düşünüyorum yarın akşam besleme kartını kontrol etmeyi düşünüyorum Önclikle.

çanak anten kablosunu kontrol edin
geçersiz format ın sebebi oynatmak istediğiniz dosya formatını televizyon desteklemiyor demek oluyor.
sinyal yok demek çanak antenden gelen kablo ile ilgili yada reciver kapalı gibi durumlarda ortaya çıkar. yada çanak yönü bozuk olduğunda. tv sağlam.

çanak anten kablosunu kontrol edin
geçersiz format ın sebebi oynatmak istediğiniz dosya formatını televizyon desteklemiyor demek oluyor.
sinyal yok demek çanak antenden gelen kablo ile ilgili yada reciver kapalı gibi durumlarda ortaya çıkar. yada çanak yönü bozuk olduğunda. tv sağlam.
Çanak anten sağla. Diğer tvler çalışıyor evde hdmi diğer tv de çalışıyor ses var uyduda görüntü yok geçersiz format diyor

yani anlattıklarınıza bakılırsa tv ile ilgili bir sorun yoktur.
ayarlarla ilgili bir sıkıntı olduğunu sanıyorum. tv yi sökmeden önce isterseniz bir ayarlarını kontrol ettirin. tabi biz şu anda nasıl bir sistem olduğunu görmediğimiz için yorum yapabiliyoruz sadece. ama bence tv yi sökmeden önce kesinlikle ayarlarıyla ilgili bir sıkıntı var gözüyle bakın derim.

yani anlattıklarınıza bakılırsa tv ile ilgili bir sorun yoktur.
ayarlarla ilgili bir sıkıntı olduğunu sanıyorum. tv yi sökmeden önce isterseniz bir ayarlarını kontrol ettirin. tabi biz şu anda nasıl bir sistem olduğunu görmediğimiz için yorum yapabiliyoruz sadece. ama bence tv yi sökmeden önce kesinlikle ayarlarıyla ilgili bir sıkıntı var gözüyle bakın derim.
Şöyle anlatayım uydu da ses var görüntü yok aynı uyduyu evdeki başka led tvye taktığımda çalışıyor. Hdmi da sinyal yok diyor. Rgbde geçersiz format diyor. Tv ayarları yapmayı biliyorum. Tvde besleme kartı veya anakart la ilgili bir sıkıntı var böyle bir sorun yaşayan arkadaş varsa diye burda bir konu açtım

kusuru bakmayın bir şey daha söylemek istiyorum.
ses var görüntü yok diyorsunuz ya
kumandada görüntü kapatma düğmesi var
yani bir ihtimal biliyorsunuzdur .
besleme kartında problem olsa tv açılmaz.

kusuru bakmayın bir şey daha söylemek istiyorum.
ses var görüntü yok diyorsunuz ya
kumandada görüntü kapatma düğmesi var
yani bir ihtimal biliyorsunuzdur .
besleme kartında problem olsa tv açılmaz.
Şimdi bu konuyu çok araştırdım benzer arızaların nedeni besleme katındaki bir kondanstör, mosfet veya herhangi bir devre elemanının bozulmasından olabileceği yönünde. Veya anakartdaki soğuk lehim çatlaklarından olması. Ben bunun için bir cevap arıyorum. Yoksa sizin dediklerinizin hepsini biliyorum ve uyguladım. Scart ile uydu bağladığım da ses geliyor ancak görün için geçersiz format diyor. Usb den film oynatıyor. Bu da acaba hdmi rgb ve scart 24 volt (yada gerekli voltaj ne ise) gelmiyor olabilir diye düşünüyorum. Çünkü usb 5 volt geliyor demekki

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,943
Son üye
Ali4129

Yeni konular

Geri