samsung 32" led tv ses ve görüntü yok

talebe34

Üye
sayın ustalarım
tv de ses ve görüntü yok. ekrana ışık tuttum hiçbirşey görünmüyor. içini açtım ana kartın (ssb kartı) besleme kartından gelen soketini sökünce ledler yandı. soketi takınca söndü.
besleme kartından ana karta giden kablonun voltajlarını ölçtüğümde hiçbir değer görmedim ancak ana karta giden soketi söküp ölçtüğümde besleme kartında yazan voltajların aynısını ölçtüm hemde ledler yandı.
sanki ana kartı takınca televizyon kendini korumaya alıyor. bana ana kart arızalı geliyor siz ne dersiniz. ayrıca ana kartın hangi parçasında arıza vardır sizce.

ustalarım ana kartı değiştirdim. bu sefer ekranda samsung yazı gidip geliyor. bir müddet sonra tekrar gelip gidiyor. bunu devamlı tekrarlıyor. tv açılmıyor

ustalarım ana kartı değiştirdim. bu sefer ekranda samsung yazı gidip geliyor. bir müddet sonra tekrar gelip gidiyor. bunu devamlı tekrarlıyor. tv açılmıyor
Ustalardan yardım alabilmeniz için cihazınızın etiketindeki tam modelini yazın.Değiştiğiniz kartın ve taktığınız kartların resimlerini koyarsanız size doğru bilgi vermek mümkün olabilir.Değiştiğiniz kartların üzerindeki numaralarda son harfine kadar birbiri ile aynı olmalıdır.Değiştiğiniz kart power supply (besleme devresi) mi yoksa main bord (ana şasi)kartımı yoksa invertör kartımı açıklamanızdan belli olmamaktadır.Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri