Led tv panel değişimi

Arkadaşlar merhaba 2015 yılında sıfır aldığımı be çok memnun kalıp severek kullandığımız vestel marka 50 inç smart tv miZ dün akşam çocuğun oyuncak tokmakla vurması üzerine ses bar görüntü yok durumuna geldi.
6E5011FD-5891-441E-813C-8CA933C7AC12.jpeg
C33E32D5-3976-4C4C-8B73-CCFEDF11EB41.jpeg

Tv açık iken durum bu şekilde ses var ışık var yalnız görüntü yok.
Yenisi 3 bin civarı kesinlikle şu an alamam.
İkinci el 50 inç herhangi bir vestel marka led tv alsam paneli buna takılabilir mi. Panel uyumu için alacağım ikinci el tv de neye dikkat etmeliyim.

Lütfen sen yapamazsın muhabbetine girmeyelim konumuz o değil.

Teşekkürler.
64CCADC4-93AE-433E-9A78-0348F2CBFAF7.jpeg

Benim tv Arka etiketi bu şekilde pnl: 30077254 bilgisi panel modeline mi ait acaba yani ben arka etiketinde pnl : 30077254 yazan herhangi bir vestel tv alsam paneli benimkine uyar mı ya da bu bilgi önemsiz olup herhangi bir vestel 50” ekran paneli benim tv me uyar mı ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bakin oncelikle ld tv lerin 2.eli zor kimse satmaz satsalar da sifira yakin fiyat isterler. Led tv nin paneli zaten yeni tv fiyatina gelir.
Yapacaginiz seyi soyluyorum. Yeni led tv alacaksiniz.
Siz yine kullanmissiniz. Ben 1 aylik arcelik led tv yi cope attim. Taksidini de tikir tikir odedim.

servise danış belki ellerinde kalan arızalısı vardır un kini change ederler biz servis olsak yapardım...

Arkadaşlar merhaba 2015 yılında sıfır aldığımı be çok memnun kalıp severek kullandığımız vestel marka 50 inç smart tv miZ dün akşam çocuğun oyuncak tokmakla vurması üzerine ses bar görüntü yok durumuna geldi.
Ekli dosyayı görüntüle 54340Ekli dosyayı görüntüle 54341
Tv açık iken durum bu şekilde ses var ışık var yalnız görüntü yok.
Yenisi 3 bin civarı kesinlikle şu an alamam.
İkinci el 50 inç herhangi bir vestel marka led tv alsam paneli buna takılabilir mi. Panel uyumu için alacağım ikinci el tv de neye dikkat etmeliyim.

Lütfen sen yapamazsın muhabbetine girmeyelim konumuz o değil.

Teşekkürler.
Ekli dosyayı görüntüle 54348
Benim tv Arka etiketi bu şekilde pnl: 30077254 bilgisi panel modeline mi ait acaba yani ben arka etiketinde pnl : 30077254 yazan herhangi bir vestel tv alsam paneli benimkine uyar mı ya da bu bilgi önemsiz olup herhangi bir vestel 50” ekran paneli benim tv me uyar mı ?

geçmiş olsun , teknoloji dedik tüplü tv ctr televizyonların kıymetini bilemedik .
arkadaşlar yazmış ,
1 - sorun led panel + işçilik + ev teslimi ne kadar olur ,
veya
2 - bu halde çalışır satış sitelerine koyup parçalarını satmak ,
bu düzen at yenisini al düzeni ,

kolay gelsin sağlıcakla kalın .
Bakin oncelikle ld tv lerin 2.eli zor kimse satmaz satsalar da sifira yakin fiyat isterler. Led tv nin paneli zaten yeni tv fiyatina gelir.
Yapacaginiz seyi soyluyorum. Yeni led tv alacaksiniz.
Siz yine kullanmissiniz. Ben 1 aylik arcelik led tv yi cope attim. Taksidini de tikir tikir odedim.

geçmiş olsun . kolay gelsin sağlıcakla kalın .

tamircilerin tavsiye !!!!
cd led tv panelleri resim bozulması darbe kırma sonucu olan lcd led tv nizin
panelinde olan kırılmalar çatlamalardan dolayı malesef panel ekranı gitmiştir.
ekran kırığının bir onarım şekli şu anda dünyada mevcut değildir.
Tamiri kesinlikle yoktur.
Ekranınız kırılmıştır.Yüklü paraya aldığınız güzelim
lcd tv niz, led televizyonunuz hurda haline
gelmiştir(malesef).Bu andan itibaren yapılacak iki şey vardır.
1.Lcd led panel değişimi
2.Yeni bir TV alınacak
Birinci seçenek değiştirmek dilediğiniz lcd led ekran panelinizin değişim ücreti
yeni bir lcd yada led tv nin nerdeyse aynı fiyatına denk gelmektedir.
Tv ekran panel değişimi yüksek ücretlli ve masraflı bir iştir.
Satın alan açısından ekonomik değildir.
darbe görmemiş eger sıvı teması
olmuş veya tv niz kendi kendine çizgi atması vs durumlar da panel tamir yapmaktadır.
kırılan lcd ve led tv panelinin değişimine gerek yoktur.
Tamircilerde 2.El lcd led panellerden yoktur
Olsa da versiyon model seri numarası kodları boyutları çok karmaşıktır. bulunması da neredeyse imkansızdır.
kırılan lcd led tv nizin panelini değişiklik yapmak yerine yeni bir tv almakl en mantıklı olanıdır.
Kısacası 2.Seçenek yani yeni bir tv almak en akıllıca olanıdır.
Peki elimizde bulunan 2.El LCD paneli, led paneli kırık TV yi ne yapabiliriz ???
Sorusuna verilecek cevabınız nedir ?
Malesef ki bu televizyonlar çoktan hurdaya dönüşmüştür.
2.El kırık TV niz geri dönüşümlerde kullanılabilmektedir.
çalışan ekranı kırık LCD-LED TV leriniz hurda olarak satarak da
değerlendirebilirsiniz , tabi size kalmış bir durum.

Son düzenleme:
kartı kaç pin ki? monitöre uydurmak mümkün olur belki...

sadece pim uyması yetmiyor , ekran pikselleri de ( boyut ) uyum sağlaması gerekir .
panel ve kart uyumu !!!
led tv nin : örneğin sadece kartı bozuk olsun , kartını buldun . versiyon tuttuyor yazılım yüklemesi ile belki düzeliyor . ( kartın üzerinde numarası yazıyor burada uyum sağlaması gerekir )

Değerli bilgiler ve tavsiyeleriniz için hepinize çok teşekkür ederim beyler sağolun. Görünen o ki yenisini alacağız bana geçmiş olsun.
Tekrar teşekkürler.

teknik servis kullanıcı hatası diyebilir bu duruma... kolay gelsin...

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri