Led tv arızası

İlhan14

Üye
LG42LB620 MODEL LED TV FIŞE TAKILINCA EKRANA LG LOGOSU GELİYOR SONRA GİDİYOR SONRA TEKRAR LG LOGOSU GELİYOR SONRA YİNE GIDIYOR BU SÜREKLİ TEKRARLIYOR EKRANLA BERABER STAND-BY LAMBASIDA GELİP GİDİYOR BU TEKRARLAMA 2-3 SANİYE ARALIKLARLA DEVAM EDİYOR .ARIZA NE OLABİLİR YARDIMINIZ ÎÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

Merhaba

logo normalde yayın yok , bağtantı yok iken gösterir .
stand by lambası 10 dk sonra kapanmış olsaydı ayardan giyecektim ( kapanma süresi )
tekrar stand by kapanıp açılıyor diyorsunuz .
bu olaydan önce günceleme yaptınız mı ? güncelleme sonrası bu durum oluşmuş olabilir .
güncellemeden ise
lg servis , yazılım yüklenerek usb den servis kodunu girilerek yazılım yüklemesi .
yada ana kart sorunludur .

benzer konu sayılır .
http://tvtamircileri.com/forum/archive/index.php/f-296.html
11 - konu
Lg 42le4500 led tv lg yazısı çıkıyor ve tv arka aydınlatmayı kesiyor. çözülmüş

http://tvtamircileri.com/forum/forumdisplay.php?2400-LE-SER%DDS%DD-%C7%D6Z%DCLM%DC%DE-ARIZALAR

Kolay gelsin , Sağlıcakla Kalın .

Son düzenleme:
anakart . tamir olacak ya da değişecek .

uydu alıcısı harici ise uydu alıcısını sökün servise götürün. sıfırlasınlar tekrar kanalları yüklesinler.

Uydu alıcıyı söküp normal TV yayınlarında veya tam boşta (Alıcı sinyali almadan) bu durum oluyorsa besleme katındaki blok elektrolitik kondansatörünün elektroliti içten kurumuş olabilir, yenisiyle (ayni etiket değerlisiyle) değiştirmeniz bir çözüm olabilir. (Bu LED LCD TV çok uzun zamandır kullanılıyor ise) Bu konuda teknik bir tecrübe veya deneyiminiz bulunmuyorsa direk servise verin. Kolay gelsin.

Merhaba arkadaşlar hepinize hayırlı bayramlar.Benimde arkadaşımızın sorununa benzer bir sorunum var.LG 32 inç led tv 5 yıldır kullanıyoruz. Son bir kaç aydır tv yi kumanda veya elle açmak istediğimizde açılmıyor fişini bir kaç kez çekip taktıktan sonra ve her defasında açma kapama düğmesine bastıktan sonra gönlü oursa açılıyor ! Bu arıza zaman aralığı iyice azaldı arıza sıklaştı. Bazende arkadaşımızın gibi LG logosu çıkıyor donuk vaziyette duruyor çok nadirde olsa ekran tamamen pembe bir renge bürünüyor.Sanırım fabrikada bayanlar yapmış :))
Bu konuda ne yapabilirim program güncellemeden bahsedilmişti faydası olurmu ?Teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar hepinize hayırlı bayramlar.Benimde arkadaşımızın sorununa benzer bir sorunum var.LG 32 inç led tv 5 yıldır kullanıyoruz. Son bir kaç aydır tv yi kumanda veya elle açmak istediğimizde açılmıyor fişini bir kaç kez çekip taktıktan sonra ve her defasında açma kapama düğmesine bastıktan sonra gönlü oursa açılıyor ! Bu arıza zaman aralığı iyice azaldı arıza sıklaştı. Bazende arkadaşımızın gibi LG logosu çıkıyor donuk vaziyette duruyor çok nadirde olsa ekran tamamen pembe bir renge bürünüyor.Sanırım fabrikada bayanlar yapmış :))
Bu konuda ne yapabilirim program güncellemeden bahsedilmişti faydası olurmu ?Teşekkürler.

Merhaba. Ara sıra açılması LCD TV'nin SMPS'li besleme katında 220 vac girişinden sonraki cam sigorta gevşekliği, cam sigorta yuvası, EMI filtre, PTC, seri direnç, vb. bağlantıların soğuk lehimi veya bağlantı zaafiyetleri ile ilgilidir. Arçelik 51 ekran CRT (tüplü) TV' imdeki benzer sorunu 220 vac girişteki elemanlarının tümünün lehimini yenileyerek çözmüştüm, bazen yandan darbeyle çalışarak standby ışığı ancak böyle yanabiliyordu.

Ancak LG logosunun çıkıp sürekli sabit kalması ise başka bir konudur. TV'nin arka scart veya HDMI bağlantılarındaki istenmeyen iç kısa devreleri, uydu alıcılarındaki iç sıkıntılar veya son yapısal iç değişikliğin (ayarların) Tv için çok uygun olamayıp fabrika ayarlarına dönmenin kaçınılmaz olabileceği de (Mümkünse bunu yapın, iç ayar sıkıntısı veya dıştan takılan cihazlarla ilgili değil yani iç sıkıntılarından kaynaklı değilse bu sebeple oluyorsa belki düzelebilir) düşünülmelidir.

Ancak kendi iç yazılımının bozulması veya silinmesi ise söz konusu değildir. O zaman LG logosunun çıkması mümkün olamazdı diye düşünüyorum. Kolay gelsin. Saygılarımla.

Merhaba. Ara sıra açılması LCD TV'nin SMPS'li besleme katında 220 vac girişinden sonraki cam sigorta gevşekliği, cam sigorta yuvası, EMI filtre, PTC, seri direnç, vb. bağlantıların soğuk lehimi veya bağlantı zaafiyetleri ile ilgilidir. Arçelik 51 ekran CRT (tüplü) TV' imdeki benzer sorunu 220 vac girişteki elemanlarının tümünün lehimini yenileyerek çözmüştüm, bazen yandan darbeyle çalışarak standby ışığı ancak böyle yanabiliyordu.

Ancak LG logosunun çıkıp sürekli sabit kalması ise başka bir konudur. TV'nin arka scart veya HDMI bağlantılarındaki istenmeyen iç kısa devreleri, uydu alıcılarındaki iç sıkıntılar veya son yapısal iç değişikliğin (ayarların) Tv için çok uygun olamayıp fabrika ayarlarına dönmenin kaçınılmaz olabileceği de (Mümkünse bunu yapın, iç ayar sıkıntısı veya dıştan takılan cihazlarla ilgili değil yani iç sıkıntılarından kaynaklı değilse bu sebeple oluyorsa belki düzelebilir) düşünülmelidir.

Ancak kendi iç yazılımının bozulması veya silinmesi ise söz konusu değildir. O zaman LG logosunun çıkması mümkün olamazdı diye düşünüyorum. Kolay gelsin. Saygılarımla.
Sayın Binbaşı büyüğümüz,yukarıdaki verdiğiniz değerli bilgileri bir başka arızada kullanmak üzere kayda geçiyorum . Ben dün servis çağırdım ana kart arızalanmış tamir yoluna gittiler olmadı.En sonunda Ana kartın köşeye 300 TL sıkışmış onu alıp yeni Ana kart taktılar.Şuan her şey ilk günkü gibi :) Hepinizin ilgi ve bilgisine çok teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,954
Son üye
yulaf177

Yeni konular

Geri