LED Trafosu ile Monitör Çalışır mı ?

kartal00

Üye
Öncelikle selamün aleyküm konuyu yanlış yere açtıysam kusuruma bakmayın. Şimdi 2. el AOC marka bir monitör aldım. Ancak adaptörü satan kişide de olmadığı sadece monitörü alabildim. Şimdi bu monitörün orijinal adaptörü 12v 3A ile 36W enerji harcıyormuş. Ayarlanabilir bir güç kaynağı ile 12v da monitörü çalıştırdığımda film video vb. şeylerde 1.5a yakın bir güç çekiyor. Elimde 12v 5A'lik bir LED trafosu var metal kasalı klasik trafolardan DC güç çıkışı olan bu monitörü 2. monitör olarak kullanacağım. Bu LED trafosu ile kullanımda monitöre ilerleyen zamanlarda bir sıkıntı çıkarır mı? Yoksa 2. el piyasasında AOC markasının başka bir monitörüne ait 12v 3A'lik bir adaptör satan birisini gördüm onumu almam daha iyi olur 80TL civarında satıyor. Eğer sıkıntı çıkmaz ise boşa para vermek istemiyorum açıkçası. Mantıken LED trafosu ile kullanımda bir sıkıntı çıkmaması gerekiyor sonuçta sürekli kullanım için 12v 5A bir güç için yapılmış bir trafo ama uzun vadede monitöre de bir zararı çıkmasın istediğim için kafam karıştı açıkçası yardım ve fikirlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim herkese.

Hiçbir zararı olmaz sonuçta DC 12 volt çıkış veriyor monitörün çalışma gerilimi de 12 volt dediniz tamamdır.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri