Led trafomdan pat diye ses geldi.

Burakkosar

Üye
C7BAF659-CFAB-4414-A24F-C18E193E1ECB.jpeg
F21F3993-ED89-4B6C-B2F5-07A9C9429ECE.jpeg

Şerit ledim de Trafodan pat diye bir ses geldi ve söküp baktığımda bununla karşılaştım kapabilirim?

İçine karınca girmiştir, tam.mosfetin gate ve drain bacakları arasındayken fişe takmişsindir ve bummm.

İçine karınca girmiştir, tam.mosfetin gate ve drain bacakları arasındayken fişe takmişsindir ve bummm.

Toz ve pislikten yanan kartlar olduğunu da biliyoruz.
Buna tedbir amaçlı önceden kart üzerine silikon uygulaması konusunda ne düşünüyorsunuz? Dezavantajı varmıdır? (Fazla silikon kullanıp ısınmayı arttırmak haricinde)
@paskomya hayırdır sorduğum soruda dalga geçilecek bir durum mu var? Gülünecek bir mesaj varsa oda sizin cevabınız ! Kimileri de böyle sizin gibi bilgisizliğine güler...
http://terrasilicone.com/tr/index.p...ik/270-yuzey-koruyucu-kaplama-elektronik.html

Son düzenleme:
Bence ince bir katman devrenin korunması bakımından oldukça faydalı olur.

Bence ince bir katman devrenin korunması bakımından oldukça faydalı olur.

Cevap için teşekkürler...
Sonradan herhangi bir devre elemanını değiştirirken bu silikonu lokal olarak kaldırmaya çalıştığımızda herhalde bir sorun oluşmaz değil mi?

Toz ve pislikten yanan kartlar olduğunu da biliyoruz.
Buna tedbir amaçlı önceden kart üzerine silikon uygulaması konusunda ne düşünüyorsunuz? Dezavantajı varmıdır? (Fazla silikon kullanıp ısınmayı arttırmak haricinde)
@paskomya hayırdır sorduğum soruda dalga geçilecek bir durum mu var? Gülünecek bir mesaj varsa oda sizin cevabınız ! Kimileri de böyle sizin gibi kendi cehaletine güler...
http://terrasilicone.com/tr/index.p...ik/270-yuzey-koruyucu-kaplama-elektronik.html
yalnış anladın beni özür dilerim, nette gezen görüyor bakıyor bu forumda birileri var, derdime çare olun diyor, bir çoğumuz tamirci mühendis teknisyeniz alaylı yada mektepli farketmez ama bazen o kadar saçma sapan paylaşımlar geliyor ki kafayı yiyiyorum.örnek (.... arıza ışığı yanıyor ne yapayım?) sorusuna ne yanıt verirsin

Silikonla yüzey kaplama ısı yönünden hiç faydalı olmaz diye düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri