LCD kontrol etme

Alparslan

Üye
Arkadaşlar selamün aleyküm öncelikle. Pic programlama konusuna yeni başladım ve evde kendim uygulama yapmak istedim. kitapta bulunan uygulama için gerekli herşeyi aldım ve başladım ama lcd ekranda en ufak bir hareketlenme yada güç bile yok. Bağlantılarımı kontrol ettim tamamı sağlam. Güç kaynağı olarak psuyu kullanıyorum ve onun sağlam olduğundan eminim. Sorum şu elimde bulunan pcm1602-flybs-02 16x2 lcd ekranı pice takmadan direk olarak voltaj verip kontrol etmem mümkünmü? Programlamasında hata olsa bile lcdde voltaj olduğu için herhangi bir şey görmem gerekmiyor mu yoksaa hiç mi çalışmaz? birde elimdeki boarda okulda bağlaığımız çekilde kırmızı hatta tek bir +5 v bağlayıp bütün +5 v gerekli bağlantıları bu hatın üzerinden aldım aceba güç yetmeme gibi bir durum olur mu yoksa bütün elemanlar tek hat üzerindn +5 volt alırmı? Çok uzun oldu farkındayım ama bu konuyu güzelce öğrenip hobim olmasını istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri