lcd ekranlı olup 6 buton ile 6 röle kontrol devresi ihtiyacı

mylifese

Üye
6 buton ile 6 röle kontrol devresine ihtiyacım var.bu devre pic ile kontrol edilmelidir .Logıc -low--med1 -med2-hıgh ve con.tester lcd ekranda yazmalı her bir butona basıldığında ona karşılık ekranda yazı yazmalıki ve o butona ait röle çekmelidir.böyle bir devre tasarlayabilirmisiniz.

Tasarlanır tasarlanmasınada neden siz yapmıyorsunuz?Nerede kullanılacak ödev mi?Ticari mi?Hobi olarak mı?

Ayrıca siz yaparsanız burada bilenler yardım eder.Yoksa öyle baştan sona uğraşmak için kimsenin zamanı olduğunu sanmıyorum.Uğraşacak adamda parasıyla yapar zaten.

bu devre üzerinden amatörce kart tamir cihazı tasarlamak istiyorum. ölçü aletinin üst versiyonu olsun istiyorum.hobi olarak tasarlamak istiyorum.

Ekli dosyalar

• curve tracer.jpg
    curve tracer.jpg
    21.6 KB · Görüntüleme: 30
Ben yazılım işini hallederim kardeşim baskı devre vs. sen halledersin. Şu an tatildeyim bilgisayarım yok acelen yoksa bir iki hafta içinde sana ulaştırırım programı.

bu devre üzerinden amatörce kart tamir cihazı tasarlamak istiyorum. ölçü aletinin üst versiyonu olsun istiyorum.hobi olarak tasarlamak istiyorum.

Bu devre ile cok ozel bir kart tamiri filan yapilmaz. Ac cikisa bir gurup direnc baglamaktan ileri gitmeyen bir sema bu. Anladigim kadariyla bir voltaj Seçici yada referans gerilimi olusturmak icin kullanilmis devre gibi bisey..

Bence sizi ve son yazilarinizi okuyorum. Elektronik konusunda temel bilginizi biraz daha gelistirmeniz gerekiyor.

buna benzer nette devreler var. ossiloskop var.bu devreyi denemek istiyorum. programı yazarsanız çok sevinirim.

Programı yazdığımda buradan paylaşırım. Kolay gelsin. İyi akşamlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri