Lambayı potansiyometre ile nasıl ayarlayabilirim

fatih_03

Üye
Arkadaşlar sizden çok bişey istemiyorum sadece bana potansiyometre ile ayarlanabilen 220 volt girişli devre lazim ve de ben o devere ye bir lamba bağlayarak potansiyometre ile ayarlayacağım yardim ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

Bu istediğiniz hazır olarak ta satılıyor bir ev priz vs satan yerlere gidip sorarsanız size hemen gösterriler ama devre oalrak istiyorsanız sayın tyildizak belirttiği gibi dimmer diye aratırsanız bir çok devre karşınıza çıkar.kolay gelsin

arkadasım git bir tane dimmer al elektrikciden 5ytl falandır.bosuna devre yapmakla falan ugrasma.Ama aklında olsun dimmerler balanstlı aydınlatma ürünlerini calıstırma örnegin tasarruflu ampül vb.

arkadaşlar bu benim ödev bu devreyi yaparsam hoca bana 10 puan verecek yani o açıdan yardım istedim fazla parası olmasın dedim yani o açıdan yine düşündüğün için teşekkür ederim hayırlı günler ;)

duran_bey ' Alıntı:
arkadasım git bir tane dimmer al elektrikciden 5ytl falandır.bosuna devre yapmakla falan ugrasma.Ama aklında olsun dimmerler balanstlı aydınlatma ürünlerini calıstırma örnegin tasarruflu ampül vb.
evet sn duran_bey dimmerlar tasarruflularda işe yaramıyor bunu ilk yakarak öğrenmiştim artık hiç unutmam ;D

dimmerlar tasarruflularda işe yaramıyor bunu ilk yakarak öğrenmiştim

Neden işe yaramadığını biliyrmusun?çünkü tasarufluların içinde elektronik bir devre var kandasator vs olan sen devrenin voltajını artırıp azaldırsan tabii ki yanar bari yanma sesi patlama biçimndemiydi ;D

ses çıkarmadı sadece bidaha ışık vermedi o kadar..
peki tasarrufluları nasıl dimmerleyecez bunu hala bilmiyorum

Tasarruflular dimerlenmez !!
Adı üstünde - zaaten tasarruflu.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri