Kuru kontak nedir

cmlgl

Üye
arkadaşlar kuru kontak nedir kuru kontak ile çalışacak derken neyi kastediyorlar açıklayıcı cevaplarınızı bekliyorum

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kuru kontak çalışan bir sisteme ilave bir sistem eklendiği zaman aynı anda start almasını sağlayan kontaktır...

..mekanik bir rölenin kontakları kuru kontaktır.Uçları boşta olan elektrik anahtarı gibi..

yani kontaktörlerdeki yardımcı kontaklarada kuru kontak diyebilirmiyiz

benim anladığım; kuru olunca bir yerden elektrik alıp başka bir yere elektrik iletimi yapmıyor, yani çarpılma riski olmayan işler yapıyormuş, motor vb beslemiyor yani sadece limit switch, su seviye sensorü gibi şeyleri kontrol ediyor, enerjiye ihtiyaç duyulmayan şeyler bağlanan kontaklar

evet röle kontaktör hepsi aynı
ben bir yerde duydum kuru kontak ile çalıştırıcaz diye fakat anlayamadım neden yardımcı kontaklarla çalıştırıcaz demiyorlar
benim anladığım; kuru olunca bir yerden elektrik alıp başka bir yere elektrik iletimi yapmıyor, yani çarpılma riski olmayan işler yapıyormuş, motor vb beslemiyor yani sadece limit switch, su seviye sensorü gibi şeyleri kontrol ediyor, enerjiye ihtiyaç duyulmayan şeyler bağlanan kontaklar
yani sinyal gibi mi veya nötr gibi

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri