Kumandalı avize led g4 sorunu

Sorumsuz

Üye
Konuyu doğru yere açmışımdır inşallah.
Elimde 4 halojen lambalı ve basit mavi ledli bir avize var
Avize düzgün çalışırken elektrik düğmesine ilk bastığımda klik sesi ile mavi ledleri yakıyordu kapatıp tekrar açınca halojenleri yakıyor. 3. Seferde isi her ikisini de yakıyor
Bu zamanla bozulmaya başladı önce geç yakıyordu sonra cızırdayıp hiç yakmamaya başladı en son kafasına göre yanıp yanmadı derken tamamen bozuldu

Ben bu avizeyi söktüm içinden çıkanlar
Tavandan ilk gelen kablo kumandalı röleli bir adaptöre bağlanıyor içinde iki röle var biri yanmış sanırım burdan çıkan ilk kablo basit mavi ledlerin minik driver ına gidiyor 3wluk bu driverda sorun göremedim
2. Kablo ise 80w lık trafoya gidiyor ac/ac üzerinde 35-80w aralığında çalışır yazıyor.
Bunda da bir sorun yok
Ben bu avizeyi sökmeden çinden 220 voltla çalışan g4 led ampül aldım watt değeri yazmıyor ama 80 smd ledli en fazla 6w diye düşünüyorum

Avizeyi açtığımda yapılacak en mantıklı işin bütün driver ve trafoları söküp tavandan direk g4 kablolarına elektrik almak olduğunu düşündüm ama g4 yuvalarına giden kablo çok ince 6w akımı kaldırır mo bilmiyorum çok farklı yorumlar aldım bir arkadaşım o kabloları bağladığın anda yanar dedi başka biri ise kablo başı 27 ma çeker sorun olmaz dedi sizlerin değerli görüşüne göre bütün driverları söküp (mavi led de istemiyorum) direk anahtara bağlayıp aç kapa yapacağım bu kablolarla bu led sorunsuz çalışır mı?

Ekli dosyalar

• 212FD3F5-93CD-449F-A2C0-B9E92BF2DA66.jpeg
    212FD3F5-93CD-449F-A2C0-B9E92BF2DA66.jpeg
    336.6 KB · Görüntüleme: 40
  • 294B024C-CBB1-4A19-BEEF-9F795BC628E1.jpeg
    294B024C-CBB1-4A19-BEEF-9F795BC628E1.jpeg
    198.1 KB · Görüntüleme: 33
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İşe trafoları değiştirerek başlayın.
20w g4 halojenler için kullanılan trafolar ledlerde sorun çıkartıyor. Çünkü ac gerilim olunca trafo çıkışının bir ucu şaseye bağlanıyor. Ledler genelde dc için üretilmiş. Kendi girişinde köprü diod var. Sanırım bunlardan kaynaklı bir sorin oluşuyor.
Aynı avizeden evde var ve benzer ledlerle beni çok uğraştırdı.
1558645679615.jpeg

İşe trafoları değiştirerek başlayın.
20w g4 halojenler için kullanılan trafolar ledlerde sorun çıkartıyor. Çünkü ac gerilim olunca trafo çıkışının bir ucu şaseye bağlanıyor. Ledler genelde dc için üretilmiş. Kendi girişinde köprü diod var. Sanırım bunlardan kaynaklı bir sorin oluşuyor.
Aynı avizeden evde var ve benzer ledlerle beni çok uğraştırdı.Ekli dosyayı görüntüle 54462
Ama 220 v la çalışan ampül için nasıl bir trafo alabilirim ki evde g9 220v led le çalışan avize de var onda trafo olduğunu sanmıyorum sadece kabloları biraz daha kalın

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri