Kumanda Devresinden Anlayan Arkadaşlar Lütfen Bakabilirmisiniz ?

burak_8104

Üye
arkadaşlar elimde bir soru var bu sorunun en geç yarına kadar (18 mart cuma) cevaplanması isteniyor bir devre var ve bu devrenin kumanda devresi vede güç devresinin çizilmesi isteniyor soru ise şöyle

''üç fazlı çift hızlı bir motor ileri-geri yönde çalıştırılacaktır.motor ileri veya geri butonuna basılınca düşük hızda kalkınacak ve 5 saniye sonra yüksek hıza otomatik olarak geçecektir.durdurma butonuna bastığımızda ise dinamik frenleme yöntemi ile durdurulacaktır''

evet arkadaşlar soru tam olarak bu nasıl çizerseniz çizin isterseniz bir kağıda çizip resmini verin isterseniz paintten çizin çok acil lazım çünkü

şimdiden yardım eden arkadaşlara çok teşekkür ediyorum :)

Burak kardeşim,
Pek tabiki konuya hakim onlarca meslektaşımız var lakin bu çokda zor bir proje değil. Gönül isterdiki yaptığın çalışmayı yükleseydinde bizler ona evet olmuş yada şurası olmamış deseydik. CopyPaste bir çözüm arıyorsun. nedersin?

öncelikle gultekinege abi düşüncelerin için teşekkür ederim :)

ancak ben 10. sınıfta okuyorum ve bu yıl kumanda dersi görmüyoruz hal böyle olunca bende konuya pekde hakim değilim hoca ödevi yıl sonuna diye vermişti ama bu hafta istedi :(

yıldız ucegen semasınA GOZ AT bır tek dınamık frenleme koyarsan olur bu ıs

herus16 ya dediğim gibi pek anlamıyorum

biraz açarmısın lütfen veya bir resim felan atsan ):

cıft hız dedıgın motor dahlender motormu yoksa bagımsız sargılı cıft devırlı motormu

tamam bıraz zaman ver cızıp gonderıcem ben sana

uğur usta abi

çokk sağol abi saat 1 e 2 ye kadar zaman var kolay gelsin sana çok sağol :)

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri