Kuluçka Makinası

ii ama tam olarak nasıl olacak biraz daha açarmısın ?
ayrıca milin öüne koyduğumuz civataya somun eklersek ve o somunun üzerinede yumurta tabağnı koyarsak dönmez diye düşünüyorum

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
civata saniyede bir tur döndüğünü düşünürsek,somun dakikada 60 diş ilerler.burada somun çok yavaş hareket etmiş olur.somuna bağlayacağın her hangi bir kol, mekanizma yavaş fakat, çok kuvvetli olur.

merhaba arkadaşlar eğer dönecek mile büyük kasnak takarsanız motorun üzerindeki kasnakta küçük olursa randıman alırsınız böylece hızı ayarlamış olursunuz hem silecek motoru kulanırsanız 12 volt dc ile çalıştığı için elektrikler gitsede akü ile çalıştırabili,rsiniz içeride ısıtma olarakta 12 volt resistans yaptırırsınız veya 12 volt uk ampül kulanırsın böylece ölümler azalmış olur

arkadaşlar benim elektrik bilgim fazla yok kendimce bir tasarım yaptım. yalnız sorunum şu dijital zaman ayarlı priz kullandım iki adet. birini sağ ikincisinide sol çevirmek istedim. ama bir sorunum var otomatik konumdayken çıkış uçlarının ikisindede elektrik oluyor buda devreyi etkiliyor. bağladığım rölelerin tek tarafını açık konuma getiriyor diğerinden güç verdiğimde şase yaptırıyor. başka ne eklemem gerekiyor. manuel olarak on-off kullandığımda sıkıntı yok ama

slm arkadaşlar bu kuluçka makinası işiyle bende ugrasıyorum yalnız merak ettigim sey şu ben makinayı ışık ile ısıtıyorum 120watt ampül ışık alt kısımda yumurtalar ustte ışıgın direk yumurtaya vurmasının zararı olurmu

bence hiç ugrasma netten arastır uygun fiyata üreten firmalar var bence bayagı ugrasırsın benim arkadasım yaptı ama gelde ona sor yok motorunu bulmak bi dert uyumlu malzemeyi bulmak yok çıkıntı buzdalabı bul küçük boy vs vs

zafer 64 arkadsım fazla bi mahsuru yok ama ışıkla fazla verim alacagını düşünmüyorum

enda 1411 termostatı

sistem hakkında detay verirsen yorum yapabilriz.

kafanızda şeklini canlandırmak için yararlı olur umarım 21 gün yarın doluyor bakalım civcivleri alabilcekmiyiz:)

Valla silecek motoru konusunda pek bir bilgim yok ama daha önceden ilk okulda kuluçka yapmıştık. orada hatırladığım kadarı ile ortamın nem oranının %65 in üzerinde olması gerekiyor ki yumurtalar içinde ölmesinler. sizinkindeki nem oranı ise nerede ise insan sağlığı için bile alt noktada. o noktada iken tüm yumurtalarınız ölür

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri