Kuluçka Çevirme Sistemi Hakkında Destek

ali 29 arkadaşım eline saglık allah razı olsun çok güzel proje eline saglık tam işimi gördü bu gün makinaya takacam orada randıman nasıl bakalım bu arada diger arkadaşlarada teşekkürler onlarda sagolsunlar yardımcı oldular herkese SAYGILAR.....

Ardaşlar bende pic16f84a devrem için 6 saat de bir kez 30 dk boyunca röle açıp kapasın istiyorum pic probasic dilinde bununla ilgili bir örnek varmı acaba elinizde
çok teşekkürler.

hocam bu çalışmayla ilgili kodları verebilirmisiniz yanlız ben pic pro baasic biliyorum.bende bu uygulamayı başka bir devrede 60 dk boyunca 30 dk bi röle açıp kapatsın stiyorum program kendi içinde yapacak.

ali 29 eline saglık sagolasın işimi gördü ... birde şunu sorayımmotor bir tarafa dönüyor duruyor iki saniye sonra tekrar geriye dönüyor arasıra yapıyor bir sebebi varmı usta bunun yoksa ben mi biterslik yapıyom SAYGILAR...

@mlkpo arkadaşım
pic sivice deydikten sonra 2 saniye sonra geri çalışıyorsa pic resetleniyor demektir.

pic beslemesini mümkünse ayır öyle dene.

kolay gelsin

sağ sol döndürme pic ile pahalıya mal oluyorsa bilmem ama motor yönünü değiştirmeden aynı yöne dönecek şekilde de yapabilirsin ama mekanik olarak yön değiştirerek yani oto silecek motorlarının mekanizması gibi motor hep aynı yöne döner ama mil yarı turdan sonra yarı turda ters döner. istediğin zaman durdurup devam edecek şekilde basit zaman ayarlı piriz ile çok ucuza mal edersin.

tektosun usta sagol önerin için ben ali29 ustanın devreyi yaptım şu anda güzel çalışıyor
elektronik ten anlıyorsan fazla mliyeti yok motor hariç 15tl filan masrafı var.. alakanızdan dolayı
hepinize teşekkür ederim.

ali29 usta bu devreyi 16f84 ile yapılabilirmi elimde epey 84 varda mümkünmü

Forum istatistikleri

Konular
128,389
Kullanıcılar
450,274
Son üye
darnv

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri