kule vinc

merhabalar bulunacagım santıyeye 1 ad. kule vinç getirilecek bunların kw yada seri numaralarını bilmiyorum sadece 8 tonluk oldugunu soyledıler sımdı bu makineye kablo çekerken toplam güclerini hesaplamak adına kanca motoru 25kw seryo motoru 4kw hareket motoru 5kw ve donus motorunun 4kw guclerını toplayıp ona göre mı hesap yapmam gerekiyor yoksa bu motorların hepsı aynı anda calısmaz deyip en yuksek güçlü motora göre mi hesap yapmam gerekiyor(devamında yanına bırakacagım panoya uygun degerde amper secimi yapmam gerekiyor)

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
talep gücü alırken talep yüzdesini motorların aynı anda çalışma ihtimaline göre değerlendiriyoruz zaten. gün içinde aynı anda çalışacak motor güçlerini almak gerekir.
yalnız bu motor güçleri mil gücü mü. yoksa şebekeden çekeceği elektriksel güç mü.

kule vinçlerde güç hesaplaması vinçin çalışma rejimin göre hesaplanır.
çalışma rejiminin iki katı alınır. ancak en büyük iki motorun güçünden aşağı olamaz.
bu nedenle en büyük iki motorun toplam kw vinçin çalışma güçü olarak hesaplarsın.
kurulu güç üzerinden hesaplama yapılmaz. yapılırsa gereksiz yere masraf yapılmış olur.

cok tesekkur ederım bunları goz önüne alıp hesap cıkarmaya calısacam.güçler motor güçleri fabrika verilerini yazdım.

cok tesekkur ederım bunları goz önüne alıp hesap cıkarmaya calısacam.güçler motor güçleri fabrika verilerini yazdım.
o zaman kablo kesiti hesabını yaparken motorun şebekeden çektiği gücü bulman gerekir.
şebekeden çekilen güç. motor mil gücünün motor verimine çarpımına eşittir.

o zaman kablo kesiti hesabını yaparken motorun şebekeden çektiği gücü bulman gerekir.
şebekeden çekilen güç. motor mil gücünün motor verimine çarpımına eşittir.
hocam zaten verim motor gucu ıle mıl gucunun oranı değilmidir.benim derdim o degildi hallettim gerçi ama yınede izah edeyım kule vinç eski üzerinde motor kısımlarında güç yada seri no yazmıyo sadece 8 tonluk dıyorlar baskada bı verı yok elımızde.bende netten arastırdım motor guclerını ayrı ayrı yazılı oldugu belgelerı buldum ama burda butun guclerı aynı anda hesaba mı katacam yoksa en buyuk guclu motora gore mı kablo ve tms hesabı yapacagımı bılemedım.mil gücü zaten işime yaramıyo benım.buldugum veriden yola cıkarak 125A. tmş ve 50 lık xlpe kablo kurtarıyo.yınede ilgilendiğin için tşk ederim saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri