Kuka Robotlar Hakkında

insaat el aletleri üretimi yapan firmayız

Merhabalar,
Eğer mümkünse bir konu hakkında bilgi rica edecektim, iş yerimizde 4 adet kuka robot var, 3adet krc2, 1adet krc4 var. Display kısmında ekranda i/o listesi karşılıkları boş görünüyor, arıza esnasında sinyalin gelip gelmediğini görmek çok lazım oluyor. bunları program içinden çekebileceğim bir yer varmıdır?, varsa direk ekranda görünmesini nasıl sağlayabilirim acaba? Monitör/display I/O üzerinden name ile daha önceden bazılarını düzenlemiştim, fakat birçok sensör ve robot olduğundan ve bunları düzenlerken üretim hattını durdurup sinyal kontrolü gerektirdiğinden acaba program içinden bulup çekebilir miyiz?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Merhabalar.
Program içerisinde symbo editör den yazılmamış ise görülmemiş olabilir.Birde eğer bu liste İngilizce dilinde yazılmış sizde başka bir dili kullanıyorsanız yine görüntülenmez.
KR C4 için Work Visualdan projeye online olup symbol editörden listeyi tekrardan güncelleyebilirsiniz.Ama dediğim gibi hangi dilde seçerseniz görüntüleme olabilir.

Merhabalar,
Eğer mümkünse bir konu hakkında bilgi rica edecektim, iş yerimizde 4 adet kuka robot var, 3adet krc2, 1adet krc4 var. Display kısmında ekranda i/o listesi karşılıkları boş görünüyor, arıza esnasında sinyalin gelip gelmediğini görmek çok lazım oluyor. bunları program içinden çekebileceğim bir yer varmıdır?, varsa direk ekranda görünmesini nasıl sağlayabilirim acaba? Monitör/display I/O üzerinden name ile daha önceden bazılarını düzenlemiştim, fakat birçok sensör ve robot olduğundan ve bunları düzenlerken üretim hattını durdurup sinyal kontrolü gerektirdiğinden acaba program içinden bulup çekebilir miyiz?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yiğit akü mü orası?

Arkadaşlar merhaba kuka robotlar ile deneyimli kişiler oldugunuzu gordum ben robot konusunda yeniyim ve uzun zamandır ilerleme kaydedemediğim bir konu hakıında danışmak istiyorum.Elimde oldukça eski olan KRC1 model window95 işletim sistemli ve uzun süredir çalışmayan kuka robot var ve işletim sistemi ile birlikte KSS 4.1.7 yi tekrar yüklemem gerekiyor. Gerekli driverlara ulaşabileceğim bir yol varmı arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri