Kuka Robotlar Hakkında

Merhaba.Kuka robotlar ile ilgili bazı tecrübelerimi ve bazı uygulamaları buradan paylaşmayı düşünüyorum.Özellikle makina yükleme-boşaltma,montaj hatları ve paketleme ile paletleme sektöründe bir çok uygulamadan elde ettiklerimi sizlerle paylaşmak isterim.Elimden geldiğincede sorunlarınıza yardımcı olmaya çalışabilirim.
////Robotu el ile hareket ettirme.////
///Robot ile Torba Paletleme.Plc ile robot haberleşmesi sağlanıyor ve HMI üzerinden özel geliştirilen yazılım ile torbaların yerleri belirleniyor///

Siz Kuka robotla mı çalışıyorsunuz?Ben de bu sene robot montaj işleri yaptım Yaskawa ya çalışan bir arkadaşıma pano montajı devreye alma konusunda yardımcı olmuştum.

Merhaba kusura bakmayin rahatsiz etmezsem eger bir konu hakkinda yardiminizi istiyorum Isvicre de yasiyorum ben yaklasik 6 senedir bir armatür firmasinda zimpara ve krom kaplama öncesi parlatma isleminde kullanilan Kuka robotlarla calistim buna ek olarak firmaya yeni robotlar dahil edildi 3 aydir Fanuc robotlari tanimaya basladim Kuka temel kursunu aldim ve Fanuc icinde önümüzdeki ay alacagim Kusura bakmayin uzun oldu size sorum Ben Türkiyeye yerlesmeyi düsünüyorum acaba yaptigim isin Türkiye de bir gecerliligi olur mu ? Muhtemelen en dogru kisi sizsiniz bu soruyu sormam gereken :)

Merhaba kusura bakmayin rahatsiz etmezsem eger bir konu hakkinda yardiminizi istiyorum Isvicre de yasiyorum ben yaklasik 6 senedir bir armatür firmasinda zimpara ve krom kaplama öncesi parlatma isleminde kullanilan Kuka robotlarla calistim buna ek olarak firmaya yeni robotlar dahil edildi 3 aydir Fanuc robotlari tanimaya basladim Kuka temel kursunu aldim ve Fanuc icinde önümüzdeki ay alacagim Kusura bakmayin uzun oldu size sorum Ben Türkiyeye yerlesmeyi düsünüyorum acaba yaptigim isin Türkiye de bir gecerliligi olur mu ? Muhtemelen en dogru kisi sizsiniz bu soruyu sormam gereken :)
sizin yaptığınız robot operatörlüğü Türkiye de özellikle otomotiv sektöründe robot çok kullaılıyor ama eğer kendi işinizi kurmayacaksanız Türkiyeyi tavsiye etmem işçi için şartları en kötü avrupa ülkesi ve bu sıralar zaten ekonomik kriz var.Otomotiv firmaları üretimine ara da verdi bir süre renault ve fiat gibi firmalar.

ustalarım merhaba öğrenme amaçlı kuka pro versiyon 3.0 pc me indirdim kurdum fakat 14 günlük demo almama rağmen lisans şifresi istedı ve şuan kullanamıyorum , bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı ??

bizde calısmıs oldugum fabrikada artık robotlu üretime gectik robotlarımız kuka bizimde almanyadan 2 ci el aldık sunada fabrikamızda uretim hattında 12 adet robot bulunmakta robotlu otomasyonlar cok keyifli ben otomasyon işlerini bir abimizde robot progralama işlerini yapıyor elimizde bir cok 2 ci el robot bulunmakta ihtiyac halinde sizi yetkili kişi ile gorusture bilirim

Merhabalar,
Eğer mümkünse bir konu hakkında bilgi rica edecektim, iş yerimizde 4 adet kuka robot var, 3adet krc2, 1adet krc4 var. Display kısmında ekranda i/o listesi karşılıkları boş görünüyor, arıza esnasında sinyalin gelip gelmediğini görmek çok lazım oluyor. bunları program içinden çekebileceğim bir yer varmıdır?, varsa direk ekranda görünmesini nasıl sağlayabilirim acaba? Monitör/display I/O üzerinden name ile daha önceden bazılarını düzenlemiştim, fakat birçok sensör ve robot olduğundan ve bunları düzenlerken üretim hattını durdurup sinyal kontrolü gerektirdiğinden acaba program içinden bulup çekebilir miyiz?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• kuka_krc2.jpeg
    kuka_krc2.jpeg
    170.3 KB · Görüntüleme: 59
  • kuka_krc4.jpeg
    kuka_krc4.jpeg
    179.1 KB · Görüntüleme: 59
Elimde kuka KRC1 sınıfı çalışır durumda bir robot var satılık uygun fiyata vereceğim isteyen olursa

Yönetici arkadaşlar çok hoşlanmıyorlar ama ben Foruma bir satış köşesi açılması taraftarıyım.Görmenin ve konu açmanın belirli kritere bağlandığı (Açılan satış sayfasını görmek 50 mesaj ,Satış sayfasında konu açmak 100 mesaj gibi) bir sayfa açılırsa bir çok kişinin işine yarayacağını düşünüyorum.

bizde calısmıs oldugum fabrikada artık robotlu üretime gectik robotlarımız kuka bizimde almanyadan 2 ci el aldık sunada fabrikamızda uretim hattında 12 adet robot bulunmakta robotlu otomasyonlar cok keyifli ben otomasyon işlerini bir abimizde robot progralama işlerini yapıyor elimizde bir cok 2 ci el robot bulunmakta ihtiyac halinde sizi yetkili kişi ile gorusture bilirim
Üretim yapan ne fabrikası? İstanbul da sanırım

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri