KUKA robot arızası

Error during scan device 1 hata msj'ı arkadaşlar tam kesildi dedik hata tekrar vermeye başladı fazla duruş yemeye başladık bir beyin fırtınası yapalım lütfen...

Merhaba

KRC2 modeli kukada 1034 Error on writting driver DN2DRV kodlu bir hata alıyorum. ne yapmam gerkir bilen varmı
Teşekkürler

arkadaşlar hep sıkıntılarınızı paylaşıyorsunuz ama sonuç yok ortada.Hatanın sebebini bulabildiniz mi?(Tarihe bakarsak bulunmuş olması lazım) Bulabildiniz ise neymiş? Söyleyin ki bizde öğrenelim.Başımıza gelirse tekrar tekrar konu açmayalım.

merhaba;

bu tip hataların hepsi robotların üzerinde kullanılan , diğer haberleşme protokollerinden kaynaklanır profibus,device net ve interbus, ve çoğu zaman haberleşme kesilmesi sonucu veya ünitenin arıza yapması dan kaynaklanır, kablolamanın parazit almasıda muhtemel sebeptir

RotSis Robot Otomasyon Sistemleri Ltd. Şti.

mail: [email protected]

KRC2 modeli kukada 1034 Error on writting driver DN2DRV

DeviceNET bağlantınız kopuyor. Bu yüzden arıza geliyor. DeviceNET eğer MFC kartından alınmış ise 24V hattını kontrol edin ve eğer Shield'li kablo kullanılmış ise Shieldler topraktan ayrılmalı yani boşta kalmalıdır. Manyetik alan yanından geçen kablolar var ise manyetik akı kaynağından uzaklaştırın. Modül beslemenizi kontrol edin. Çoğu zaman bu arızaya eğer var ise Multi-Tap kartı da neden olabiliyor. Terminate dirençlerini mutlaka kontrol etmelisiniz. Eğer sistemde LPDN scanner var ise o zaman işler değişir. Bu hata sürekli geliyor ise devicenet.ini ve IOSys.ini içerisindeki konfigürasyonda hata vardır. MAC ID ve Byte atama kontrol edilmelidir.

Selam Arkadaşlar

Error position controller
Joint : 1
please ref joint

Arkadaşlar ben bu hatayı elektrikler gidip geldikten sonra almaya başladım. Kuka motorunu devreye alamıyorum. Sorunu çözmem için ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim....

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri