KUKA robot arızası

Arkadaşlar 2008 model kuka KRC 100 marka robot kullanıyoruz son zamanlarda sıklıkla veren bir hata var robot'un çıkışından PLC input 'una gelen bu mesaj şartlarını tam anlamı ,le çözemedik bilen varsa söylesin please.. Hata msj:Error during scan device 1 :(

Bağlantı 1 hattı boyunca hata var diyor elektriksel bir hata I-O larını kontrol et kablolarını felan bır temassızık vardır buyuk olasılıkla bırde Robotun Manuelinde hata kodlarının açıklaması olur.Robotun verdiği kodu arat manuelde açaıklama orada yazar.Kolay gelsin

Kardeş ancak kabloları falan kontrol ettik device net kartını,ve device net e bağlanan üniteyi değiştirdik oluşan problem robot un çalışma anında anlık bir ikaz olmalı ki birden robot durup bu hatayı veriyor.bu hata kodunu teach pan dath tan nasıl araştırabilirim tam olarak biliyormusunuz..yani bu çıkışı verdiren şart nedir acaba..:confused:

elinizde yedek güç kaynagı varsa degiştirip takib edin.kolay gelsin
(kukanın güç kaynagı özeldir.)

pendant üzerinden hata sayfasına gel orada hatanın kodunu nt al ve manueldekı hata listesine bak.. Orada yazıyor olması gerek sebebin ve sana nasıl bir yol izlemen anlatılır ve Enestugba arkadsın dediğininede bir bakın istersenız

olmadı hatakonudu ve yanında yazan açıklamayı yaz siteye bakalım

Ancak arkadaşlar hata sayfasında yani online help'te bütün hatalar var ancak benim dediğim yani sorunun olduğu hata hakkında etkisi ve yapılması gereken yol yazmıyor hata kodunu tekrar veriyorum
8016 - Error during scan device 1 aynen bu şekilde
önceleri 1 cell veriyordu şu anda 2 cell yani ikinci robotta vermeye başladı
bu arada tuğba arkadaşım power suply dediğiniz driver ları besleyen mi yoksa ana besleme mi? tekrar tşk.

Msj da belirttiğin hasanzincir arkadaş a msj gönderemiyorum yazdığım konuya ulaşmasını sağlayabilirsen sevinirim arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum hepinize sevgiler saygılar...

Kuka Manualinden baktım. Ancak bu arıza mesajıyla ilgili detaylı bir tanım yapmamışlar;

Malum olasılıklar şu şekilde;

Device-Net kablolama sisteminde bir problem olabilir
Device-Net'e bağlı slave modüllerinde bir problem olabilir.
Device-Net kartın ya da bu kartın konfigürasyonu ile ilgili bir problemin olabilir.

Önerim şu şekilde;

Robotun haberleşme sistemi ile ilgili yukarıda beyan ettiğim semptomları kontrol et.
Soruna çözüm bulamazsan [email protected] adresine robotun backup'ı ile birlikte Arıza mesajını ve hangi durumlarda bu arızayı veriyor ingilizce olarak yaz. Mutlaka cevap verirler.

Kolay gelsin.

Anladığım kadarıyla bir istasyonun var ve bu istasyonda iki adet robot kullanıyorsun ve bu robotlar Device-net ile uzaktan PLC gibi bir sistemle kontrol ediliyorlar. İki robotta bu arızayı veriyorsa ana kumanda sisteminde arızayı aramalısın. İstasyonun özelliklerini ne ile kontrol edildiğini yaz tekrar inceleyelim.

Ancak arkadaşlar hata sayfasında yani online help'te bütün hatalar var ancak benim dediğim yani sorunun olduğu hata hakkında etkisi ve yapılması gereken yol yazmıyor hata kodunu tekrar veriyorum
8016 - Error during scan device 1 aynen bu şekilde
önceleri 1 cell veriyordu şu anda 2 cell yani ikinci robotta vermeye başladı
bu arada tuğba arkadaşım power suply dediğiniz driver ları besleyen mi yoksa ana besleme mi? tekrar tşk.

Arkadas hata mesajini komple ekrandaki gibi noktasiyla virgülüyle yazarmisin.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri