Kredi kartı yıllık aidatı

serkan _48
benim üç bankada 10 yıllık kesinti dosya masrafı alacaklarım var idi hepsini aldım çok kolay

nasıl aldın hocam biraz detyalı bilgi verirmisin ???

bireysel internet şubesinden hesap özetlerinizi çıkarıyorsunuz internet şubesi şart değil bankadan küçük bir mebla karşılığıda size bunu veriyorlar .sonra bu dökümanın içerisinden seçiyorsunuz hesap işletim ücretleri komisyon adı altında alınan paralar,eger kredi çekti iseniz dosya masrafınız falan filan avukatınız bu işi bildiği için siz dökümanlarla gidin size hangilerinin alınması gerektiğini söyleyecektir.
biz iş arkadaşalrı olarak 5 arkadaş toplu vekalet verdik hatırladığım kadarı ile 35 tl civarı idi bana düşün miktar.
daha sonra beklemeye başladık .
örnek garanti bankası 1 ay sürdü hemen aldık ama iş bankası gibi bazı bankalar uzun sürüyor imiş . hatırlamıyorum ama 6 ay sürmüş olabilir.

kısacası bulunduğunuz mevkilerde herhangi bir avukat bu işle uğraşıyordur. Beklentisi sizden değil bankalardan. ve inanın avukatlar sizin gibileri bekliyolar. siz onlar için veli nimetsiniz. sonzamanlarda avukatların en büyük rantı bu .

Bankadan alınan sorguların kağıt sayısına göre ücretleri EPDK tarafınca belirtilmiş.
Nette ve tük. mahkemelerinde bu başvuru kağıdı var, ücretsiz avukata da gerek yo k zate bazı uyanıklar tv de de bandı döndürüyor alacaklarınızı alalım ...
Vakıfbank ile ilişiğimi keseyim dedim ay bitmeden aradılar aylık harcamamı sordular, kapattırmayıp 3 ay 200 harcama yapmam halinde yıllık kesintiyi borcumdan düşeceklerini söylediler, gelen ekstreden de kontrol ettim aidat/iade düşülmüştü. Yine de aidatsız denilen kartlar şimdilik 2 sene aidatsızmış bilginize...

peki şöyle yapsak bu parayı ödesek daha sonra tüketici hakem heyetine başvursak geriye dönük bu ödediğimi aidat paralarını alabilirmiyiz ???

Merhabalar;
Kart aidatı ücreti konusunda bende bankalarla epey uğraştım ve her sene uğraşıyorum. Gözlemlerimi paylaşayım.

Israrlı ve inatçı olursanız sizden aldıkları parayı iade ediyorlar. Bugüne kadar kesilen tüm paralarımı geri almayı başardım.
Kart kapama olayı artık herkes tarafından söylendiğinden bankalar sizin blöf yapıp yapmadığınızı anlamak için kapama isteğinizi işleme alıyorlar. Bir nevi nabza göre şerbet.

Eğer banka kullanıcının kapatma konusunda ısrarlı olduğunu görürse bonus puan vererek yada kesilen ücreti direk hesabınıza aktarıyorlar.
Kimi bankada (örneğin finansbank) kestiği aidat tutarından daha az bonus yükleme talebinde bulunuyor. Ne koparırsam kar misali.

Tavsiyem zararınıza olacak her türlü teklifi kesinlikle kabul etmeyin. Müşteri hizmetlerinden şikayet konusu oluşturun ve aidat ücretinin kesilmesini kendilerine şikayet yoluyla bildirin.

Ek olarak www.şikayetvar.com adresine durumunuzu bildiren bir form oluşturun. Mutlaka geri dönüş yapıyorlar ve kesilen ücretin tamamını iade ediyorlar veya tamamına yönelik bonus puan hesabınıza ekleniyor.

Merhabalar;
Kart aidatı ücreti konusunda bende bankalarla epey uğraştım ve her sene uğraşıyorum. Gözlemlerimi paylaşayım.

Israrlı ve inatçı olursanız sizden aldıkları parayı iade ediyorlar. Bugüne kadar kesilen tüm paralarımı geri almayı başardım.
Kart kapama olayı artık herkes tarafından söylendiğinden bankalar sizin blöf yapıp yapmadığınızı anlamak için kapama isteğinizi işleme alıyorlar. Bir nevi nabza göre şerbet.

Eğer banka kullanıcının kapatma konusunda ısrarlı olduğunu görürse bonus puan vererek yada kesilen ücreti direk hesabınıza aktarıyorlar.
Kimi bankada (örneğin finansbank) kestiği aidat tutarından daha az bonus yükleme talebinde bulunuyor. Ne koparırsam kar misali.

Tavsiyem zararınıza olacak her türlü teklifi kesinlikle kabul etmeyin. Müşteri hizmetlerinden şikayet konusu oluşturun ve aidat ücretinin kesilmesini kendilerine şikayet yoluyla bildirin.

Ek olarak www.şikayetvar.com adresine durumunuzu bildiren bir form oluşturun. Mutlaka geri dönüş yapıyorlar ve kesilen ücretin tamamını iade ediyorlar veya tamamına yönelik bonus puan hesabınıza ekleniyor.

şikayet var .com a yazdım bu olayı ertesi gün bankadan aradılar kart aidatının iptal olmayacağını ama bu 69 tl lik aidatın 40 TL sini eğer istersem bonus olarak yükleyeceklerini söylediler ama ben kabul etmedim ayrıca müşteri hizmetlerindeki görevli bayan 10 yıl geriye dönük ödediğimiz parayı tüketici haklarına şikayet ederel alabileceğimizi söyledi siz nasıl başardınız parayı almayı yada nasıl iptal ettirdiiz.. ???

ben dediğim gibi kapatma talebinde bulundum ve şikayetvar.com a form oluşturdum. Kesintiyi hesabıma yatırmasalardı gerçekten kartımı kapatacaktım. Kendilerine bunu aynen söyledim ve sonunda ikna oldular. Eğer tüm çabalarınıza rağmen yinede kesinti yaparlarsa kesilen ücreti belirten bir dekont veya çıktıyla tüketici heyetine başvurun derim.

ben dediğim gibi kapatma talebinde bulundum ve şikayetvar.com a form oluşturdum. Kesintiyi hesabıma yatırmasalardı gerçekten kartımı kapatacaktım. Kendilerine bunu aynen söyledim ve sonunda ikna oldular. Eğer tüm çabalarınıza rağmen yinede kesinti yaparlarsa kesilen ücreti belirten bir dekont veya çıktıyla tüketici heyetine başvurun derim.

vay şerefsizler....
valla usta bende bu sabah açtım tekrar müşteri hizmetlerini aradım oda tuttu başka biryere yönlendirdi. dediler işte şu kadar bonus yükleyelim dedim hayır dedim kapatacam kartımı dedim bu işin başka yolu yok senelerdir gına geldi arkadaş kart aidatı diye diye neyseki kapatma işlemini onayladılar 7 gün içinde kartı kullanmazsa kapanacak peki o zaman kadar aidatı ipta etmezlerse ne olacak ???

evet arkadaşlar vatana millete hayırlı uğurlu olsun bu gün sabah gittim tüketici haklarına resmi başvuruda bulundum kredi kartı aidatlarını geri almak için inşallah olumlu bir sonuç alırız. Fakat bu işin sonuçlanması çok uzun sürüyormuş 6 ile 12 ay arasında sürebilir dediler o zaman kadar ölmezsek alırız paramızı gerçi geç gelen adalet adalet değildir derler ama neyse bekleyip görecez...

merhaba arkadaşlar başımda bir sıkıntı var garanti bonus kredi kartı kullanmaktayım her sene senelik kart aidatı adı altında aldıkları paradan ...

Geçen hafta aynı bankanın bonus kredi kartı aidatı ile de ben uğraştım, Kredi kartı ekstresine 69 TL yansıtmışlar, aslında sözleşmemiz gereği 10+ yıldır (K.K. aidatı, havale, EFT vs...) bedeli almıyorlardı bu güne kadar...
Önce Garanti Bankası internet şubesi'nen mesaj attım, ilgilenmediler, şubeye dediler, şubede müşteri temsilcisi ile görüştüm, merkez şubeye yönlendirdi, Merkez şube müşteri temsilcisi de bankadaki İnternet/telefon bankacılığı kısmındaki sabit telefon ile (telefonu kaldırınca direkt olarak 444 0 333'ü otomatik çeviriyor.) merkezdeki sıralı birkaç kişi ile görüştükten derdimizi anlattıktan sonra kredi kartları ile ilgili kısma ulaşabildim. Telefonun diğer ucundaki efendi..! ile pazarlığa oturduk, "...bu günden sonra, eğer kredi kartımı kullanmazsam kesilen 69 TL'nin 29 TL'sini iade edebileceğini, 2015 yıl sonuna kadar (yani bir yıl) kartımı normal kullanacağım taahhüdünü verirsem kart bedelini iade edeceklerini... vs.
Sonuçta taahhüt verdim, bugün ekstremde 69 TL yatmış olduğunu gördüm.
Kısacası banka ipleri elinde tutmak istiyor, önce her müşterisine kart aidatı yansıtıyor, zırlayan olursa pazarlığa oturuyor, sesini çıkartmazsan aidat kesiliyor.

Bir de aynı bankadan bugüne kadar 3 kez kredi çekmişim (toplam 10+15+30 bin TL) banka gişesinden 50 TL karşılığına bu 3 kredinin masraf dekontları ile bu masraf dekontlarının (50 TL.lik) masraf dekontunu :) alıp TÜKODER'e verdim, toplamda 1.125 TL iade alabilecekmişim.
Yoğunluktan 6 aydan önce sıra gelmez(miş) 6-7 ay sonunda eğer mahkeme sonucunda banka ödemekle yükümlü duruma düşerse bu sefer banka bu dosya masraf bedellerinin iadesini 1 yıl sonra veriyor, ya da yine pazarlıkla "...eğer hemen istersen %30-40'ını kırpıp veririm..!" diyor. (Kanun 1 yıl içinde diyor ya, banka da bu 1 yılı kullanıyor.)
Arkadaşların bilgisine...

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,225
Kullanıcılar
450,017
Son üye
melike.gkck1

Yeni konular

Geri