KPSS Ortaöğretim (KPSSP94 69.54 )

Ben de elektrik elektronik mezunuyum. Elektronik haberleşme okuyorum. Son senem. 73 aldım kpssden. Katipliğe başvurmayı düşünüyorum. Teknisyenlik çok zor bu puanlara :(

Ben de elektrik elektronik mezunuyum. Elektronik haberleşme okuyorum. Son senem. 73 aldım kpssden. Katipliğe başvurmayı düşünüyorum. Teknisyenlik çok zor bu puanlara :(

arkadaşım memur olda ne olursan ol şundan emin ol mühendislikten hem çok rahat olursun hemde aşağı yukarı aynı maaşı alırsın malum en düşük memur maaşı 1700 tl oldu

Dükkan açmak demek ticaret demektir, teknik bilgi dükkan açmaya yeterli olsaydı herkes kendi dükkanını açardı.
Dükkan işletmek için ticari bir kişilik yapısı gerekir.

tamam kabiliyet abi bir inşaatta amelelik yapim ben ya ne istiyon benden herkes anadan doğma öğrenmedi hiçbirşeyi öğreniriz kafamızı vura vura benim ticaretten anladığım bakkal market züccaciye onlar ne zor ticaret abi adam bardak satmak için bardağı uzay mekiğine çeviriyor :D tek başına olacak iş değil yada bana çekici gelmiyor senelerce servislerde satıcılarda çalıştım elektronik eşya satmak bana daha kolay geliyor. ama teknik servislik ayrı birşey zaten bi ürünün hakkında bilgi vermeyi severim biyomedikaldede okadar sallamaya gerek yok neyse o sağlık söz konusu . iyi bayramlar

Usta seninle bir derdim yok, benim derdim sistemle. Sen dükkan açarsın ticaret yaparsın bende senin yanında işçi olurum :)
Ticaret her zaman ustalıktan üstündür. Patronlar usta değildir ticaretçidir, usta olursan işçi olursun ticaretçi olursan işveren olursun.

Ben bu sınava girmedim önceden maaşım ve rahatım memur kadar güzeldi ve böyle gidecek sannettim şimdi pişman oldum iki yıl sonraki sınava kesin hazırlanıp girecem :)

Hayırlı bayramlar.

:) ticaret yapmak için atom parçalamaya gerek yok biraz akıllı olanlar ön planda sadece benim istediğim servislik yahu bata çıka öğrencez herkes gibi :)

usta sen gel beraber iş yapalım sen bu işleri baya biliyosun herhalde :eek:

Hayırlı Bayramlar...

Ben dükkan işini denedim ustalık tamamda ticarette sıkıntı yaşadım. Ben zekiyim ama akıllı değilim bu yüzdende sadece usta olabiliyorum. :) Bana da ihaleleri alabilecek bir ortak lazım.
İstersen sana internet üzerinden denemelik müşteriler bulalım işlerin iyi giderse açarsın dükkanını.
Hafta sonları yada hafta içi tamirler vs yaparsın, ciddi düşünüyorsan özelden yaz birşeyler yapmaya çalışayım.

şuan okulum sürüyor yaza staj var özellikle stajı son seneye bıraktım okulun ortasında staj yapmak saçmalık staj bittiği an çok ciddi kararlar vermeliyim önce 3 5 sene büyük servislerde hastanelerde çalışmalıyım denerim yani, hangisi bana uygun baktım hastanede çalışmak benim için iyidir hastanede çalışırım, bu yaşıma kadar annemim eline baktım hayatımız hep sıkıntı hep sıkıntı bıktım usta sürünmekten karın doyurmak yetmiyor bi süre sonra, eşim çocuğum olacak onların ihtiyacını karşılayamadıktan sonra boşa çalışsam ne olur yine üzülen biz oluruz benim istediğim cebime giren hem beni geçindirecek hem aileme iyi bakacak yani usta anladın sen beni amacım zengin olmak değil zaten sevdiğim iş bunlar severek yapıyorum birazda cebime iyi baksın tamam :) çokmu şey istiyorum yahu

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri