Korax kamera kayıt cihazına uzaktan erişim sorunu

canoon28

Üye
korax kamera kayıt cihazına internet kablosunu takıyorum fakat çevrim dışı diyor ve uzaktan erişemiyorum konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

Cihazda ağ işlevi kapalı olabilir, ya da kablo da kopuk uç vardır. Öncelikle kablonun test edilmesi gerekir. Cihazda, bağlanmaya çalıştığınız bilgisayar modem her ne ise sizin ağınızla uyumlu olmayan sabit ip girilmiş olabilir.

Cihazda ağ işlevi kapalı olabilir, ya da kablo da kopuk uç vardır. Öncelikle kablonun test edilmesi gerekir. Cihazda, bağlanmaya çalıştığınız bilgisayar modem her ne ise sizin ağınızla uyumlu olmayan sabit ip girilmiş olabilir.
kablo yu pc ye bağlayıp test ettim kablo sağlam sorun kayıt cihazı ayarlarında ıp adresini giriyorum fakat çevrimdışı görünüyor

Cihazın ağ ayarları ekranını atarsanız iyi olur. Belki bir şekilde çevrimdışı/çevrimiçi yapılabiliyordur?
Kablonun bir ucu cihaza diğer ucu modem/router'a bağlanmalıdır. Doğrudan bilgisayara bağlanıyorsa kros/çapraz bağlantılı kablo gerekli ve ilgili ayarlar yapılmalıdır.

Cihazın ağ ayarları ekranını atarsanız iyi olur. Belki bir şekilde çevrimdışı/çevrimiçi yapılabiliyordur?
Kablonun bir ucu cihaza diğer ucu modem/router'a bağlanmalıdır. Doğrudan bilgisayara bağlanıyorsa kros/çapraz bağlantılı kablo gerekli ve ilgili ayarlar yapılmalıdır.
kablonun bi ucu modem e diğer ucu hd dvr kayıt cihazına bağlı ama erişemiyorum.
20200619_000407.jpg

DHCP işaretini kapatıp modem ip yapısına uygun ip'yi ve ağ geçidini elle girmeyi deneyin. ESee(P2P) işaretini kaldırıp deneyin diyeceğim. Ayrıca görünen ip yapısı ve ağ geçidi modeminizle aynı mı? Bir şekilde çevrim içi olması gerekiyor.

DHCP işaretini kapatıp modem ip yapısına uygun ip'yi ve ağ geçidini elle girmeyi deneyin. ESee(P2P) işaretini kaldırıp deneyin diyeceğim. Ayrıca görünen ip yapısı ve ağ geçidi modeminizle aynı mı? Bir şekilde çevrim içi olması gerekiyor.
ıp adresleri modem ile aynı fakat henüz çevrimdışı şuan telefondan girebiliyorum uygulama değiştirdim ağa bağlı cihazlar üzerinden sadece ıd no girerek bağlandım yardımın için teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri