konveyör bant sistemi yapımı hk.

Arkadaşım elinde olmayan malzemenin şemasını istiyorsun. Sen önce bu işi yapmaya karar ver. Motor gücüne uygun bir sürücü ve işini görecek bir sensör al. Sonra aldığın malzemenin marka ve modeline göre sana yardımcı oluruz.
Korkacak birşey yok rahatlıkla yapabileceğin basit bir düzenek olacak...
Eğer marka konusunda yardım istersen...
Sürücü için Siemens Micromaster, Sensör için Telemecanique foto elektrik sensör tavsiye ederim...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sanırım Sürücüyü bağlamaktan korkuyorsun, Basitçe şöyle söyleyeyim.
Güç bağlantısı için Girişine 3 Faz yada Tek Faz Nötr giriyorsun, Çıkışından 3 Faz alıp motora bağlıyorsun...
Kumanda bağlantısı içinse bir kaç bağlantı terminali var. Eğer hız ayarını potansiyometre ile yapacaksan (Anladığım kadarıyla öyle olacak) belli terminallere Potansiyometreyi bağlayacaksın. Birde çalışıp durması için bir start girişi bağlayacaksın. (Bu bağlantılar ürün kullanma kılavuzunda olacağı gibi burdanda her türlü bilgiyi alabilirsin)
Son olarak Parametre ayarları var onlarıda yine kullanma kılavuzuna göre yapabileceğin gibi burdaki arkadaşlardan yardım alabilirsin.

pekı arkadaşlar sensörü nasıl bağlıya bilcez kullancağımız motor 0,55 kw fln olcak sürücüyü ve sensör secimi nasıl olcak

birde sensör malı görcek bant durcak oparatör malı alcak bant çalışcak bu nasıl olcak ?

birde sensör malı görcek bant durcak oparatör malı alcak bant çalışcak bu nasıl olcak ?

sevgili emoti
Bu kafanı kurcalayacak kadar zor değil.
1 çıkışa bir fotosel takıyorsun
2 fotselin dönüş ucuyla role çetiriyorsun
3 bu roleni NC kontağını sürücüden gelen ve geri dönen uç için start olarak kullanıyorsun
4(fotoselin no olduğu ve malı görmediğnde çıkış vermediği varsayılmıştır.Aksi durumda NO kontağı kullanacaksın

sevgili emoti
Bu kafanı kurcalayacak kadar zor değil.
1 çıkışa bir fotosel takıyorsun
2 fotselin dönüş ucuyla role çetiriyorsun
3 bu roleni NC kontağını sürücüden gelen ve geri dönen uç için start olarak kullanıyorsun
4(fotoselin no olduğu ve malı görmediğnde çıkış vermediği varsayılmıştır.Aksi durumda NO kontağı kullanacaksın

Yardımın için çok sağoll :cool: bu benım mail adresim [email protected] eklersen ordan konuşa biliriz.

ac bir sürücü( sürücü olarak omron varispeed tavsiye ederim ucuz bir şey arıyorsan enda olabilir. sürücünün stop butonu için kontrol terminalinde uygun kontak vardır o kontağa sensöre bağlı bir röle bağlarsan starta basıldığında motor istenen hızda döner ürün sensöre geldiğinde durdurur sensörün önünden çekildiğinde yani operatör ürünü alınca da tekrar çalışmaya devam eder. ayrıca sürücüden hiç anlamıyorsan sürücü aldıktan sonra internetten türkçe kitapçığını bulmaya çalış iyice okursan çok basit olduğunu anlarsın. takıldığın yer olursa da burdan yardım etmeye çalışırım.

emoti senin işin karanlık...
zaten müdür seni hafiften yoklamıştır,kafasındaki projede hazırdır onun
sürücüler için 4-6saat arasında bir eğitim görmeni tavsiye ederim
ayrıca sürücülerdende öyle bağlantı çizimleri yok giriş ve çıkış yerleri var beselem yeri var
geri kalan her şey senin kafanda tasarlaman ve sürücüye bilgileri girmenle alakalı
sürücüler çok güzel ama her şey gene kişide bitiyor
o yüzden şiddetle tavsiye ediyorum kısa bir eğitim gördüğünde aa bu kadar basitmi diyeceksin

arkadaşlar niye illaki sürücü kullanması gerek bence bant devri hep aynı dönecekse ve hızlanması yavaşlaması istenmiyorsa sürücü ne için bence istenilen hıza uygun bir rediktör takılıp sadece kondaktöre takılacak bi fatasellede bu işlem yapılabilir bunun için uygun fotoseller var

arkadaşlar niye illaki sürücü kullanması gerek bence bant devri hep aynı dönecekse ve hızlanması yavaşlaması istenmiyorsa sürücü ne için bence istenilen hıza uygun bir rediktör takılıp sadece kondaktöre takılacak bi fatasellede bu işlem yapılabilir bunun için uygun fotoseller var

arkadaşlar iş yerinde bi bant sistemi yapmak istiyoruz mekanık kısmı tamamen dışardan gelcek tek elektrık kısmını biz yapcaz fakat şaşkın bi durumdayız ne yapıp ne kullanacağmızı tam anlamıyla bilmiyoruz istediğimiz şartlar bantınn hızı ayarlana bilsin ve bantın sonunda bir sensör bulunsun ürünler oraya geldığınde bant dursun oparatör o ürünü aldığında bant tekrar çalışsın bunu nasıl yapa bılırız neler lağazım kontaktörlerle bu işi hal edebilirimiyz yoksa plc mı lazım yoksa sürücümü bunu carsamba gunune kadar mudure sunmalıyım lutfen yardım :confused:

soruyu soran arkadaş ayarlanablsin diye sormuş

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,257
Kullanıcılar
450,082
Son üye
halefly

Yeni konular

Geri