kontrolkalemi forum eskısı gıbı değıl

merhaba sayın aksi ben yonetımı eleştırmıyorum yonetıme bir önerım olabılır uygun gorursenız her kişi ılk yorumumdada yazdığım gıbı uye oluyor ılk yorumu problemı var kesın onun hakkında yardım ıstıyor veya çekılışlere katılmak için örnek tebrıkler, teşekkürler gıbı mesajlarla çekılışlere katılıyor işi bıttıkten sonra arasanda bulamazsın hatta işini gördükten sonra bir teşekkürü dahı yazmadan gıdenler var önerım enaz örnek 20-30 mesaj aktıvıtelere katılmadan uyeliği onay gormesın yayınlanmasın mesajları

- - - Updated - - -

Ben , yazdığım şeyler üzerinde kısıtlama olmasın isterim.
Biliyorsam yazıyorum bilmeyenlerde öğrensin diye.
Bu bilmeyenlerin 1 mesajıda olabilir 1000 mesajıda , fark etmemeli.
3 İhlas 1 Fatiha oku kırk şinav 50 mekik çek al sana bilgi .
Yok , bu paylaşım değil.
Adap diyorsanız evet , bazıları bilmez bilmiyor .
Benzeri konuları araştırmadan kendi sorunu ilk ve tek gibi soruyor.
Ama bütün suç onların değil.
Arayacak ama bakıyor butonda yazan " arama" .

Bazılarına düşünmesi için ve yoklamak için yazılan kinayeli ve üstü kapalı anahtarları ne yapacak diye bakıyorum.
Evet bazıları edebini saygısını koruyarak devam ediyor ve istediğini alabiliyor.
Bazıları küstah tavırlar ....
Annamura kadar yolları var.
Kızıp yazmak yerine ilgilenmemek çok daha ağır cezadır cevaptır.
Kaybeden o dur çünkü.

Forumlarda her türlüsü var , olacak da.
Dert etmeyin.
Yazdığınız bir bilgi bazı keleklerin işene yaradığı gibi bazı çok iyi insanlarında işine yarayacaktır .
Bunların şevki yeter.

Forumlardan istifade etmek isteyen ama bunu beceremeyenlere ama öğrenmek isteyenlere bir adres :

>>> Sorarken <<<

Öğretmek "sanat" olduğu gibi doğru soru sormak, cevap aramak da sanattır. Biz toplum olarak her konuda cahil olduğumuz gibi inernet çıktığında da kuralları, uyarıları dikkate almadık kendimize benzetmek stedik. Karşıya nasıl geçilir, kuyrukta sıra nasıl beklenir, trafikte yaya iken, araçta iken nasıl davranılır bilmek istemedik hep bize saygı gösterilsin hep ilk geçen biz olmak için çaba sarf ettik karşımızdakine saygı göstermek yerine kavga başlatmayı göze aldık. Şimdi AB kuralları gelecekmiş uygulanacakmış, yayaya kırmızı yanarken ceza kesilecekmiş vb. Bize uymaz işlemez bunlar, en az bir nesil geçmesi gerekir ki yeni kuralları öğrenen nesiller yeni kurallar düzgün rayında işlesin.

sayın by lent soyledıklerınıze hak vermemek mumkun değıl artısı var eksısı yok benım oturduğum yer çevre yoluna yakın mahallenın çevre yoluna paralel bir km fılan tahmınım şuanda uç ust geçit var sanırım dorduncuyude yapacaklar yazmamdaki maksat yayalar ust geçidi kullanmıyorlar kaza oluyor hemen oraya ust geçit yapılıyor:) gidiş geliş yolun arasına kafes tel çektıler geçitlerı kullansın vatandaş dıye dun gözüme takıldı teli kesmış geçilecek geçit yapmışlar bızım mılletımızı daha eğıtmemız lazım hemde yıllarca yaş 60 yakın şehır içinde yaya geçidınde kımse yeşil e kırmızıya baktığı yok yayada geçiyor araçlarda bır bayan surucu gözüme baka baka kırmızıda yayalara yeşil geçtı aradım 155 polisi ılkınde başindan savmak ıstedı mobese var burada bunu tespıt etmenız gerekiyor bende gereklı yerlerı arıyacağım deyınce ciddiye aldı poliste bıkmış böyle kişilerden ama yanlış otokontrol olmalı avrupadakı gıbı avrupada hata yapanı evının penceresinden gören şikayet edıyor vatandaşlık gorevı sayıyor bızde şikayet edersen afedersınız özür dılıyorum ispiyoncuya çıkıyor adı şikayetçı olanınj
Öğretmek "sanat" olduğu gibi doğru soru sormak, cevap aramak da sanattır. Biz toplum olarak her konuda cahil olduğumuz gibi inernet çıktığında da kuralları, uyarıları dikkate almadık kendimize benzetmek stedik. Karşıya nasıl geçilir, kuyrukta sıra nasıl beklenir, trafikte yaya iken, araçta iken nasıl davranılır bilmek istemedik hep bize saygı gösterilsin hep ilk geçen biz olmak için çaba sarf ettik karşımızdakine saygı göstermek yerine kavga başlatmayı göze aldık. Şimdi AB kuralları gelecekmiş uygulanacakmış, yayaya kırmızı yanarken ceza kesilecekmiş vb. Bize uymaz işlemez bunlar, en az bir nesil geçmesi gerekir ki yeni kuralları öğrenen nesiller yeni kurallar düzgün rayında işlesin.

merhaba sayın aksi ben yonetımı eleştırmıyorum yonetıme bir önerım olabılır uygun gorursenız her kişi ılk yorumumdada yazdığım gıbı uye oluyor ılk yorumu problemı var kesın onun hakkında yardım ıstıyor veya çekılışlere katılmak için örnek tebrıkler, teşekkürler gıbı mesajlarla çekılışlere katılıyor işi bıttıkten sonra arasanda bulamazsın hatta işini gördükten sonra bir teşekkürü dahı yazmadan gıdenler var önerım enaz örnek 20-30 mesaj aktıvıtelere katılmadan uyeliği onay gormesın yayınlanmasın mesajları

Tekin bey bu şekilde bir sınırlamaya gidersek yeni üyelerimizi mâdur edebiliriz. Forumumuza insanların üye olma nedeni hoş vakit geçirmekten çok bir konuda bilgi almak için oluyor. Bir konuda acil cevaba ihtiyacı olan bir üyeye sen 19 mesaj daha yaz beğenirsek yayınlarız demek pek olumlu bir etki bırakmayacaktır. Önceki mesajımda da bahsettiğim üzere kimsenin yeni üyelere cevap verme zorunluluğu yok ancak internet üzerinden çıkar gözetmeden yardımlaşma adına cevap vermek isteyenler de olacaktır.

Yahu öğrencilere kızdık ; bak artık soru bile soran yok ; kurudu forum :)

Sınavlar ve dönem ödevleri bitti, okullar acılsın, yarı dönem yaklaşşsın, başlar öğrencılerın soruları ve sorunları. Yalnız , hocalarda artık çağdaş sorular sorsa, 40 yıl öncekı mufredata çakılıp kaldılar..

Merhaba ;

Ben bu foruma çok uzun zaman önce üye oldum. Bir sürede ara verdim. Açıkçası bana göre insanların bu siteye üye olarak birşeyler sorması (ne kadar basit olursa olsun) bence çok güzel birşey. X kişi bir soru sordugunda cevaplamak yada cevaplamamak üyelerin kendi insiyatifinde fakat ben bilgi sahibi olduğum her konuda sorulan sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

Ayrıca ; Mesleki deneyimdeki artışıda bu sorular sayesinde görebilirsiniz. :) Bu kısım biraz ilginç ama şahsen ben ilk üye olduğum zamanlarda sorduğum sorulara bakınca gülüyorum kendime, inanmıyorum bunu ben mi sormuşum bunu bilmiyormuydum dediğim oluyor. Bence insanlar bu siteye üye olup bilmedikleri herşeyi sorsunlar (hazıra konmak hariç, araştırma şart) ve bir gün geriye dönüp sordukları sorulara baksınlar. :)

Tüm bu yazdıkların şahsi görüşümdür.

Mesleki yada Yeteri bilgi eksikliginden dolayı sorulan bazı sorulara maalesef bazı insanların umurunda olmadıgından dolayı forum bu şekilde kayıp yaşamaya başlar. Tamam ben saçma sapan sorular sorabilirim yada yardımcı olabilirim ama bu demek degildir 68 kişi gördu cevaplama 0 olacak diye ....
Hiçbirimiz kusursuz degiliz benim merakım tuhafa gelebilir yada boş gelebilir fakat verilecek mesleki cevaplar belkide benim yol almamı yolumu bulmamı saglayabilecek .
Bu durumu yaşayan yaşatna sadece ben degilim eminim bazı arkadaşlarımda yaşıyordur . Forum eskiden daha iyiydi ; Evet gerçektende iyiydi yardımcı olmaya çalışan insanlar vardı fakat şimdi çoluk çocuk mu buluyorlar yoksa umrunda mı olmuyo hiç bilemem fakat Elektronik, Elektrik, PLC ve Otomasyon Forumu KontrolKalemi.Com bu şekilde ilerleyemez ...
Siz zannediyorsunuz ki aman banane diye yada hiç bir bilginiz yok ama şu varki merakınız hiçmi olmuyor? bilmesenizde en azındann araştırıp ha bu şöle yapılıyor bari yardımcı olim demiyor musunuz ? Tamam demeyin ama sizin herhangi bir sorunuz oluncada cevap beklemeyin çunku cimrilik kimseye faydası dokunmaz ...
İster çocuk bulun ister amatörun önde gideni ama şunu bilinki her kim olursa olsun sizin vereceginiz cevapla birşeyi ögrenecek ! 1Gram ögrense sevaptır size ...

İstermisiniz Elektronik, Elektrik, PLC ve Otomasyon Forumu KontrolKalemi.Com un buyuk başarılar ederek buraya kadar gelip gerilemesini ? demode olmasını ister misiniz ?
Ben istemem çunku diger forumların kıyasıyla burası daha iyi bir yer , eksigi olabilir ama burdaki aile sıcaklıgını başka yerde bulamazsınız...

forumun harbiden eski tadı yok durulmaz buralarda
bir fikir yazılamaz hale gelmiş hemen şak şakçılar üşüşüyor
bilginin yayılması için fikirlerin özgürce söylenebilmesi gerekiyor burada takım tutulur gibi taraf tutulmalar başlamış
bende en iyisi bilgilerimi kendime sakliyim söyleyipte tartışma konusu olacağına kendimi geliştiririm daha iyi

Kontrolkalemi.com tam bir forum.
Haklısınız ama forumlar böyle işte...

Kendi payıma, burada çok şeyler öğrendim. Hem de sadece mesleki bilgi olarak değil. Hayatın ta kendisi işte bu forum. Amaç öğrenmek ve gelişmekse 5-6 yaşındaki çocuktan da, bir kuştan da fayda bulunur...

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri