Kontaktör yapışmasını nasıl önleyebiliriz?

Bildiğim kadarı ile kondansatör uygulamaları bu sorunları çözüyor.Kontaktörün kontaklarının bağlı olduğu yük durumuna uygun olması gerekir.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Artık kontaktörleri bırakıp yumuşak yol vericici kullanmak lazım kontaktör dönemi artık bitti diy düşünüyorum

Kontak yapışması daha çok tozlu ortam ve darbeli çalışan sistemlerde daha çok görülüyor bunu çözmek içinde sanırım kontaktör seçerken bi üst kontaktörü seçmek lazım diye düşünüyorum.

arkadaşlar size tavsiyem hiçbir zaman enerjili bi devreye asla solvent bazlı yada benzeri bir temizlik ürünü veya hava ile müdahale etmeyin başınıza tamiri mümkün olmayan arızalar yada ciddi yanıklar gelebilir önce emniyet derim (tecrübelerime dayanarak söylüyorum) saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri