Kondenser Temizleme

-Acemi-

Onursal Üye
Onursal Üye
Otomobilimizdeki klima dış ünite radyatörünü (kondenser) nasıl temizlemeliyiz?Acaba fanı söküp basınçlı su ve hava ile temizleme yapabilirmiyiz?Bu temizleme işleminin klima performansını artıracağını düşünüyorum, sizin görüşleriniz nelerdir?(Araç Megane 1 2003 model)

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
en basiti, oto yıkamacılarda oto temizleme köpüğü ile aracınızı yıkadırken kondanseride yıkatabilirsiniz.klimanın performensı mutlaka artar

Sıcak su doldurup içine soğuyana kadar beklet ve daha sonra tazdikli su ile yıkarsan temizlenir ama kesinlikle kimyasal temizleyeci kullanma....

Merhabalar.kendi aracımızın kondenseri her yil düzenli olarak kimyasal madde ile temizliyorum ve herhangi bir sorun çıkmamıştır.Olbragh diye tabir edilen kondenser temizleme maddesini kullanıyoruz ve oran olarak 1/10 5 dk.sonra bol su ile duruluyoruz.İşin püf noktası şu:bol*bol su ile durulayınız,çünkü zaman içersinde petekte kalan kimyasal bileşikler tepkimeye neden oluyor ve petek deformasyona ve çürümeye giriyor.N.B.

Merhabalar.kendi aracımızın kondenseri her yil düzenli olarak kimyasal madde ile temizliyorum ve herhangi bir sorun çıkmamıştır.Olbragh diye tabir edilen kondenser temizleme maddesini kullanıyoruz ve oran olarak 1/10 5 dk.sonra bol su ile duruluyoruz.İşin püf noktası şu:bol*bol su ile durulayınız,çünkü zaman içersinde petekte kalan kimyasal bileşikler tepkimeye neden oluyor ve petek deformasyona ve çürümeye giriyor.N.B.

İsmini verdiğiniz kimyasalı arattım ancak google da ilgili birşey bulamadım.Yanlış yazmış olabilir misiniz?Temizleme dışarıdan yapılacak sanırsam, kondenserin içi ile işimiz yok değil mi?

Selam,

Koçtaşlarda satılan basınçlı püskürtücüler var. Bende B&D'nin bir makinesi var. Bir ucu taramalı tüfek gibi kesik kesik ve basınçlı olarak püskürtüyor. Onun gibi bir aparatla temizlerseniz kimyasala gerek kalmaz. Ayrıca bu aletle, biz endüstriyel chillerimizin kondenserini de temizliyoruz. Hiç problem olmuyor.

Analyzer

Bugün klima kondenserini basınçlı hava ile temizledim.İçinden epey pislik toz toprak çıktı.Klimanın soğutma performansında artış oldu.Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Otomobilimizdeki klima dış ünite radyatörünü (kondenser) nasıl temizlemeliyiz?Acaba fanı söküp basınçlı su ve hava ile temizleme yapabilirmiyiz?Bu temizleme işleminin klima performansını artıracağını düşünüyorum, sizin görüşleriniz nelerdir?(Araç Megane 1 2003 model)

açıkcası kondenserin dolduğunu pek zannemiyorum aracınızdaki polen filtrenizi değiştirin onun yerine o tıkamış olabilir

Olbragh değil zaten all bright. bu tam kirli klima ilacıdır. 1/5 oranında karıstırıp kondensere püskürtüp bol tazyikli suyla yıkadığınız zaman tertemiz olur...

Forum istatistikleri

Konular
128,480
Kullanıcılar
450,447
Son üye
alm3lm

Yeni konular

Geri