Kondanstör Yüksek voltaj patlaması

suyun içine karbonat veya deniz tuzu atmıyormusunuz. biraz deniz tuzuyla 3-5 dk. tamam.

Ustalar yüksek voltaş rolesi bulamıyorum.. 1200 v doğru akım rolesi nerede bulabilirim.. Bulamaz isem 400 v bitane alıp parçalasam ayak aralığını açsam işe yarar mı?
Dc yüksek voltaj atlama aralığı diye bir skala varmı?

Son düzenleme:
Ustalar VOLTAŞ rolesi bulamıyorum.. 1200 v doğru akım rolesi nerede bulabilirim.. Bulamaz isem 400 v bitane alıp parçalasam ayak aralığını açsam işe yarar mı?
Dc yüksek v
VOLTAŞ atlama aralığı diye bir skala varmı?

J harfi basmıyormu Yoksa sizin oralarda voltaj a voltaş mı diyorlar ?

Son düzenleme:
Neden yüksek gerilim rölesi arıyorsunuz.

Uye arkadasimiza kondansatorleri seri baglattiniz dc kapasitorlerde yuksek voltaj var. Emin degilim ama kontaktor kontak aralarinda ark olusuyor sanirim. Kontak mesafeleri bu voltaji anahtarlamaya yeterli degil sanirim.

Dikkatli olun riskli voltajlarla ugrasiyorsunuz.

Ustalar yüksek voltaş rolesi bulamıyorum.. 1200 v doğru akım rolesi nerede bulabilirim.. Bulamaz isem 400 v bitane alıp parçalasam ayak aralığını açsam işe yarar mı?
Dc yüksek voltaş atlama aralığı diye bir skala varmı?
neden RÖLE kullanıyorsun, igbt kullanabilirsin kaynak makinelerinde kullanılan güçlü elektronik elemanlar
mesela
30n120 kullan 1200v 60A gücünde 30TL fiyatı
daha güçlüsüde var
10N170A 1700v 10A gücünde türkiyede bulamayabilirsin.

jJ6twP.jpg

Yüksek gerilimde kontaklar seri bağlanarak kullanılırsa ark olayı azalır.

Yüksek gerilimde kontaklar seri bağlanarak kullanılırsa ark olayı azalır.
1 ms için de çaksın istiyorum bi devre yapan arkadaşla görüştüm yüksek hızlı role getirirsen yaparım dedi.
Ayarlı olur istediğin ms de çalıştırırsın.. Yok dedim ayara gerek yok 1 ms yeter 70 e devreyi yaparım dedi.. Söylediğiniz olay 1 ms yi geçer diye düşündüm.. 1200 ü bi seferde vermemlazım seri nasıl olacak anlamadım..

neden RÖLE kullanıyorsun, igbt kullanabilirsin kaynak makinelerinde kullanılan güçlü elektronik elemanlar
mesela
30n120 kullan 1200v 60A gücünde 30TL fiyatı
daha güçlüsüde var
10N170A 1700v 10A gücünde türkiyede bulamayabilirsin.
Tetikleme si 12 veya 24 olarak çalışabiliyorsa bu daha mantıklı ğibi görünüyor.

bı devreye mehmetmumtaz ın önerdiği igbt yi entegre etmek mümkün olurmu.?

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri