Kondansatorler yandi alev aldi

slmn

Üye
Selamlar hayirli aksamlar dun bizim 8 senesindir sorunsuz calisan kompanzasyon panosundaki kondansatorler alev aldi yandi bu olay bizim basimiza niye geldi acaba

20170623_205153.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kondansatörler genelde kapasite kaybederek arıza yapar alev alması durumu sistemde harmonik olma olasılığını düşündürüyor harmonik ölçümü yapmanızda fayda var

Ne demek istediğini anlamadım kendi mesajından alıntı yapmışsın herhalde kondansatörlerin resmini yükleyecektin herhangi bir resim sitesine upload et resimleri sonra direkt link olarak at

Kodu düzelttim. slmn bu fotoları eklemeye çalışmış.

Gevşek bağlantı veya kapasite kaybı kaynaklı ısınma nedeniyle bir grupta sorun yaşamışsınız. Eriyen plastik yanarak aktığı için başka bir gruba da fiziksel hasar vermiş.

Ben böyle anlıyorum.

Yukardakı bılgılere ılave olarak, sisteminizde, harmonık yüklerde olabılır, Ölçüm yaptırmanızda fayda var. Dıger kandansatörlerde ısınma, sıs sık arızalanma, nötr barasında ısınma gıbı sorun ılk belırtıler olabilir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri