kondansatör gücüne göre sigorta seçimi

can2121

Üye
Katılım
15 Ara 2006
Mesajlar
47
Puanları
1
Yaş
39
merhaba arkadaşlar
kondansatör gücüne göre sigorta seçimini nasıl yapmalıyım
var mı böyle tablo,ya da teorik olarak nasıl hesaplayabilirim
yardımcı olursanız sevinirim
 
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kondansatör üreten firmaların web sayfalarında var.
 
Q=UxIxSinØ I=Q/UxSinØ (sin90=1 dir)burdan akımı bulursan gerisini ekteki liste ve excell tablosundan seçebilirsin.Ayrıca sadece güç ,kullanma faktörü girerek kompanzasyon gücünü hesaplayabilirsin.Benim yaptığım ve pratiklik kazandıran bi tablo işine yarayacaktır.
 
900v kompanzasyon sitemi için sigorta kontaktör seçimlerini yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim
 
Sigorta seçiminde kesme akımıda önemli .konu hakkında konuşulurken önmeli bi konuyu atlamışsınız.5 kvar kondansatöre 3x16 sigorta denmiş .tamam güzel.kondansatörün ilk enerjı aldığı anda geçen akımdan haberi olan yok sanırım
 
kataloglardan akım değerrine göre bulabilirsin aradığın bilgiyi..
 
Kompanzasyon kontaktörü kullanmanız doğru olacağından bu kontaktörlerin üzerinde kvar değerleri belirtilir. Kademe gücünü belirtmeniz yeterlidir. Yok illada normal tip kontaktör kullanmak istiyorum diyorsanız buyrun hesaplarıyla uğraşın yada cetveller arayın, ilerde çıkacak problemlerede hazırlıklı olun.
 

Forum istatistikleri

Konular
126,664
Mesajlar
904,482
Kullanıcılar
447,450
Son üye
Furkanbabaeya

Yeni konular

Geri
Üst