Kompresör ters donuyor arızası?

Kontaktörde benim efsane markam siemens ama diğerlerinden pahalı diye firmalar bile almak istemiyor.Ben üstünden toz dökülen yerde kullandım siemens kontaktörü aylarca yanına gitmedim diğer markalardan kutusundan çıkardığım bir hafta çalışmıyordu.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Selamin aleykum.
İsyerinde vidali kompresör var..ekraninda ters donuyor seklinde bir hata alarmı verdi.reset yapınca duzeldi..firmaya sordum ters dönmesini önleyen bir müsür var dedi.o ariza yapmıştır dedi..kısa devre et kablolarını geçici olarkppplpppppll dedi..yaptım şimdilik gozlemliyorum.tekrar yapacakmi diye..bu musur tam olarak neyi kontrol ediyo pek anlamadım.varmı bilen bi üstad?

Selamin aleykum.
İsyerinde vidali kompresör var..ekraninda ters donuyor seklinde bir hata alarmı verdi.reset yapınca duzeldi..firmaya sordum ters dönmesini önleyen bir müsür var dedi.o ariza yapmıştır dedi..kısa devre et kablolarını geçici olarkppplpppppll dedi..yaptım şimdilik gozlemliyorum.tekrar yapacakmi diye..bu musur tam olarak neyi kontrol ediyo pek anlamadım.varmı bilen bi üstad?

Selamin aleykum.
slm komsan marka komoresörlerde bu parçanın bırden cok arızayı onlemek için kullanılır ama ekrana ters donuyor arızası verır sen bunu kısa devre yaptıysan asıl arızayı çözmüş olmuyorsun daha büyük arıalara yol açıyorsun demektir ben komsan merkez serviste çalıştım beni ararsan sana daha detaylı yardımcı olurum 5444133694

Son düzenleme:
Müşir , kelimesi dilimize yerleşmişeski bir terımdır. Sensör vsgibi yeni deyimlerle durumu daha güzelanlatabiliyoruz. Hiç bir teknikeleman, koruyucu, izleyici elemanı devre dışıbırakmamalı...
Aynen ustam üretici o musuru ya da sensoru oraya koymuşsa süs olsun diye koymamistir tabiki.bir görevi vardır..ama teknik servislerin umrunda degil..adam koprule gitsin birşey olmaz diyo.bende yenisini aldim köprü filan atmadim

slm komsan marka komoresörlerde bu parçanın bırden cok arızayı onlemek için kullanılır ama ekrana ters donuyor arızası verır sen bunu kısa devre yaptıysan asıl arızayı çözmüş olmuyorsun daha büyük arıalara yol açıyorsun demektir ben komsan merkez serviste çalıştım beni ararsan sana daha detaylı yardımcı olurum 5444133694
Saol abim tekrar bir sorun olursa rahatsiz ederim[emoji4]

Forum istatistikleri

Konular
128,272
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31
Geri