Kompanze Çalışınca Kesici Açıyor

Şalterleriniz,düşük gerilim bobinlimi ?

o şekilde bir bobin yok. daha doğrusu gerilimle ilgili bir ayar yok hep akım üzerinden ayar yapılıyor.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bence,şalterinizde düşük gerilim bobini var ve sorun bu olabilir.Schneiderden Selman beye ( 05334209854 )konuyu anlatıp yardım istemenizde yarar var.DÜŞÜK GERİLİM BOBİNİ konusunu mutlaka dile getirin ve olup olmadığını kesin olarak tesbit edin.Bu bobin varsa,mutlaka,devre
dışı yapın.

Son düzenleme:
Bence,şalterinizde düşük gerilim bobini var ve sorun bu olabilir.Schneiderden Selman beye ( 05334209854 )konuyu anlatıp yardım istemenizde yarar var.DÜŞÜK GERİLİM BOBİNİ konusunu mutlaka dile getirin ve olup olmadığını kesin olarak tesbit edin.
Teşekkür ederim gösterdiğiniz yol için

Merhaba Arkadaşlar uzun süreden beridir bir sorun ile uğraşmaktayım. Trafomuza bağlı kesici kompanze açıkken atıyor. Sinyalizasyon panomuz da özellikle 2 tane panonun gerilimi düşük gelince ardına 10 sn sonra kesici açıyor.
Kompanze ile ilgili tüm kontrollerimi yaptım yanlış girilen bir değer yok. Kondansatörleri tekrardan tanımladım. %70 akım değerinin altına düşen tüm kondansatörleri değiştim. Kompanzeyi kapatınca kesici kesinlikle atmıyor. Bu konuda bana çözüm için bir yol göstermeniz mümkün mü? Kaçırdığım bakmam gereken başka şeyler varmı?

Herhangibir gelişme varmı ?

Herhangibir gelişme varmı ?
Hocam bir kaç gündür bu işle uğraşamadım bu gün baktım. 2 panodan gelen düşük gerilim sinyalinden kesiciyi açtırıyor. Bilgiyi gönderen düşük gerilim rölelerini buldum. Pano gerilimleri normal görünüyor. Hassasiyetinde bi sorun olabilir ayarlarına bakacam. Sizinde bi öneriniz olursa uygulayabilirim.

Son düzenleme:
Bence,ana şalterde,düşük gerilim açtırma kullanmasanız daha iyi olur.Düşük gerilim korumasını,kumanda devreleri yardımı ile,ana şalteri açtırmadanda yapabilirsiniz.Şalterinizin bağlantı şemasında düşük gerilim bobini görünüyor.Ancak,bu bobinler,istek üzerine konulur.Şalteriniz,düşük gerilim bobinli gelmiş olabilir.O nedenle,Selman beyle görüşmenizi önermiştim.Umarım,kompanzasyonu devreye almışsınızdır.

Bence,ana şalterde,düşük gerilim açtırma kullanmasanız daha iyi olur.Düşük gerilim korumasını,kumanda devreleri yardımı ile,ana şalteri açtırmadanda yapabilirsiniz.Şalterinizin bağlantı şemasında düşük gerilim bobini görünüyor.Ancak,bu bobinler,istek üzerine konulur.Şalteriniz,düşük gerilim bobinli gelmiş olabilir.O nedenle,Selman beyle görüşmenizi önermiştim.Umarım,kompanzasyonu devreye almışsınızdır.
Hocam kompanze ile ilgili çalışma yaptım. Eskiden günde 10-13 civarı kesici açarken şimdi 1 açıyor yada hiç açmıyor. Kesicinin Ih 800-1000 arası I ise 0 dan yarısına aldım. Biraz daha az hassas davranıyor. Kesici de bir düzene bindi. Dün yeni bir redresör kurduk ondada gece faz koruma arızası geldi. Fazlarımla ilgili bir sıkıntı olduğu kesin bu durumdan sonra. Bu konunun çözümü için hattın çıkışına bir uygulama yapsam bu gerilim düşüşlerini engellemek için daha iyi olmaz mı?

Son düzenleme:
Girişte analizör olmalı, sıkıntının şebekeden kaynaklandığına kesin emin olmalısınız. Analizör çıktılarını detaylı incelemek gerekir. Harmonik değerlerini de görmüş olursunuz.

Tesislerin en azından ana girişinde analizör mutlaka olmalı. Bir doktor için hastasının tahlil sonuçları ne anlama geliyorsa elektrik teknik elemanı için analizör çıktıları benzer anlam ifade eder.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri