Kompansazyon reaktif güç kontrol rölesi hakkında

A-g enerji

Üye
S.aleyküm cümleten hayırlı işler.
X5 sayacın altında bulunan 100/5 akım trafosundan aynı zamanda kompanze reaktif güç kontrol rölesi ve/veya enerji analizörü için çıkış alınabilirmi yoksa ayrı bir akım trafosuna mı ihtiyaç duyulur.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
X5 sayacın altında bulunan 100/5 akım trafosundan aynı zamanda kompanze reaktif güç kontrol rölesi ve/veya enerji analizörü için çıkış alınabilirmi yoksa ayrı bir akım trafosuna mı ihtiyaç duyulur.
Aynı akım trafosundan hem analizöre hem de reaktif güç kontrol rölesine çıkış alındığını gördüm. Ben uygun olmayacağını düşünmüştüm ancak çalışıyor. Normalde ayrı ayrı oluyor.

Akım uçlarını seri bağlamak kaydıyla olur.Paralel bağlarsanız hatalı ölçüm alır cihazlar.

aleyküm selam bu işlem biraz sıkıntılı paralel bağlantıda ölçüm yanlış çıkıyor seri bağlantı yapılmalı ben tercih etmem kimsye tavsiye etmem kompanzasyon yanlış ölçtüğü için işletme ceza yerse 300-500 tl lik akım trafosu yüzünden riski almaya değmez bence

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri