Kombi Petek Valfı

türksoy

Üye
Selamlar arkadaşlar kombi petek valfini sökemedim resimdeki alettende yok petekteki Valfı kaç alyanla veya başka nasıl sökebilirim. Teşekkürler
IMG_20210124_212547.jpg

En büyük alyanı ve yanına büyükçe düz tornavida tak ;). En son alyan yetmedi japon pazarından murç aldım gövdesi altıgen, yanına yine tornavida veya o boşluğa uygun metal ne varsa. İçine kaçırtmazsanız bozuk para bile olur.

ek bilği
keten ve macun kullanmış isel kolay çıkarırsınız
sıvı conta likit sızdırmazlık kullanmış ise ısıtılarak ( fön makinası ) ile çıkarıyor
plastik kısımlarda dikkat etmek gerek ısıyı dikkati kullanmak gerek .

Altıgen ise uygun büyüklükte bir civatanın uygun büyüklükteki kafasını deneyin. Kare ise civatacıya gidip "kare başlı civata" alın ihtiyacınıza göre , diş kısmına da iki tane somunu kontra sıkın. istediğinizi sökersiniz bu sayede.

789.jpg

En büyük alyanı ve yanına büyükçe düz tornavida tak ;). En son alyan yetmedi japon pazarından murç aldım gövdesi altıgen, yanına yine tornavida veya o boşluğa uygun metal ne varsa. İçine kaçırtmazsanız bozuk para bile olur.
Büyük alyanla dediğiniz gibi denetim içi sarı olduğu için aşındırdı açılmadı . Teşekkürler bilginiz için.

Bu tür rekorlarda kullanılan Alyan numaraları 13 ve 14 oluyor genelde.
Kat kaloriferi montajı falan yaparken peteklerle uğraşmak zor oluyor.
13 ve 14 numara Alyan alıp L tarafını kestim düz bir hale getirdim sanki bir lokma takımı uzatması gibi.
13 ve 14 numara lokma ile cırcır koluna takarak konforlu ve kolay bir işçilik çıkıyor ortaya :)

ek bilği
keten ve macun kullanmış isel kolay çıkarırsınız
sıvı conta likit sızdırmazlık kullanmış ise ısıtılarak ( fön makinası ) ile çıkarıyor
plastik kısımlarda dikkat etmek gerek ısıyı dikkati kullanmak gerek .

Keten kullanılmış fakat açılmadı alyan içine düz tornavida taktım içi sarı olduğu için aşındırdı. Teşekkürler bilginiz için
Altıgen ise uygun büyüklükte bir civatanın uygun büyüklükteki kafasını deneyin. Kare ise civatacıya gidip "kare başlı civata" alın ihtiyacınıza göre , diş kısmına da iki tane somunu kontra sıkın. istediğinizi sökersiniz bu sayede.

Ekli dosyayı görüntüle 71308
Cıvata başlığı ilede denedim fakat aşındırdı açılmadı.Tesekkurler bilgi iz için.
Bu tür rekorlarda kullanılan Alyan numaraları 13 ve 14 oluyor genelde.
Kat kaloriferi montajı falan yaparken peteklerle uğraşmak zor oluyor.
13 ve 14 numara Alyan alıp L tarafını kestim düz bir hale getirdim sanki bir lokma takımı uzatması gibi.
13 ve 14 numara lokma ile cırcır koluna takarak konforlu ve kolay bir işçilik çıkıyor ortaya :)
Petek Valfı için 13 alyanmi oluyor. Bilginiz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri