Kombi için akım koruma prizi mi? Regulatör mü?

morbeyaz

Üye
Merhaba.

Yoğuşmalı kombim var. Kombi teknik servisi, elektrik git gellerinden oluşan arızaları karşılamadığını söyledi. Sadece linkini eklediğim akım koruma prizi taksam iş görür mü?

https://www.tuncmatik.com/urun/genel-bakis/powersurge-1.html

Bu regulatör iyi para. Bütçem kısıtlı.

https://www.tuncmatik.com/urunler/tuketici-enerji-cozumleri/regulatorler.html

Sizin tavsiyelerinize açığım. Teşekkür ederim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Regülatör hatta daha iyisi ups yani kesintisiz güç kaynağı.Akım korumalı prizin marka model belirtmeden söylüyorum voltaj dalgalanmalarında koruma sağlamayacaktır , bütçeniz yeterse elektrik kesintilerinde dahi kombinizin çalışmasını sağlar uygun büyüklükte alırsanız 2 senede bir aküsünü değiştirir devam edersiniz.Kolay gelsin.

Merhaba.

Yoğuşmalı kombim var. Kombi teknik servisi, elektrik git gellerinden oluşan arızaları karşılamadığını söyledi. Sadece linkini eklediğim akım koruma prizi taksam iş görür mü?

https://www.tuncmatik.com/urun/genel-bakis/powersurge-1.html

Bu regulatör iyi para. Bütçem kısıtlı.

https://www.tuncmatik.com/urunler/tuketici-enerji-cozumleri/regulatorler.html

Sizin tavsiyelerinize açığım. Teşekkür ederim.
Kombiniz arızalandı ise ve kartının Şebeke geriliminden arızalandığını söyleyen kombi firmasından tutanak isteyip, elektrik dağıtım firmanıza başvurmanız karşılığında tüm masraflarını elektrik dağıtım şirketi karşılayacaktır.

Kombiniz arızalandı ise ve kartının şebeke geriliminden arızalandığını söyleyen kombi firmasından tutanak isteyip, elektrik dağıtım firmanıza başvurmanız karşılığında tüm masraflarını elektrik dağıtım şirketi karşılayacaktır.
Geriliminden arızalandığını söyleyen kombi firmasından tutanak isteyin .

Trafo bina uzaklığı , belli zamanlarda yüke binme durumu ( yazlık , kışlık ? ) , trafo kademe ayarı yapılması gerekebilir .
Elektrik dağıtım şirketi bunları yapmamışsa karşılar .

Önemli olan ani değişimidir bunun ispatı zor .
Voltaj amper vs datalogger ile tesbiti gerekli .

Tüm binayı etkiyen bir durum olduğunda geçerli olur .
Dairede nötr sorunu varsa elektrik dağıtım şirketi kabul etmez .

Tutanak önemli ayrıntılı düzenlenmesi gerekir . ( kartın ? amper siğortası atmış , 2 varistör ? yanık 1 kondansör vs gibi ) kartı elektrik dağıtım şirketi isteyebilir .

Başına gelmiş kişi daha iyi aydınlatır .

Olay yer altı kablosu hasarı vs gibi ( yani şebekeden oluşmuş ise bu gibi durumlarda ) karşılar
diğer haricinde ispatı zor .

Siğorta şirketleri bile yan çiziyorlar diyorlar .
Çamaşır mak eski model tamiri parça yok vs gibi durumda ( tam bilmiyorum )
Yaptırırken güzel sonrası ? ( iyi okumak gerek yarı avukatlık olmak gerekir .)

SONUÇ : Elektrik dağıtım şirketinini hatası ile olursa .

Son düzenleme:
Forumda asayiş sağlandığına göre bende bir mesaj yazayım bari. Makbul ve uygun çözümler yukarıda zaten yazılmış. Yazanların ellerine sağlık. Daha makul ve ucuz olan çözüm şu ki üst düzey fiyatlı elektrikli cihazların elektronik kartları gerçekten çok muhteşem. Yani bunun ana kartı hasar görmüş değiştirelim diyen servise hadi ordan hödük diyebilirsiniz. Ana karttaki işlemciyi koruyan bir sürü yan elemanla işlemci hasar görmeyip sadece yandaki işlemciye bağlı elemanlar uçuyor ilk önce. Yani bu üst düzey kartlar her türlü tamir olur ustanın elinde. Ama dandirik düşük bütçeli makineler ve kartları için bu garanti verilemez. Kartları çok kötü.

@Under Ground ustanın dedikleri kart tamirine ben de katılıyorum, öyle pahalı cihazlar tamir ettik ki, bir direnç, bir diyot, basit bir 7805 veya entegre değişimi ile o makineleri ayağa kaldırdık. önemli olan yapan usta.
Kart üzerindeki işlemci bacaklarına servis ya da tamirci tarafindan maket bıçağı sürülerek sabote edildiğini duydum. İnşallah şehir efsanesidir.

Kart üzerindeki işlemci bacaklarına servis ya da tamirci tarafindan maket bıçağı sürülerek sabote edildiğini duydum. İnşallah şehir efsanesidir.
tamirciyim deyip ne kasaplar gördüm, çalışmak istemeyen kaynakçıların amper kablosunu kestiğini gördüm, yapamadığı karta zarar verenleri gördüm. yahu tamircisin işte, her şeyi bilip tamir etmek zorunda değilsin ki. ben ustamın tamir edemediği kartı tamir ettim. şimdi ben ustamdan daha mı büyüğüm?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri