Kombi eşanjör temizliği

Arkadaşlar merhaba...vaillant marka kombimin ana eşanjörünü ve kullanma suyu eşanjörünü söktüm.acaba temizliği nasıl yapılır.dışarıdan solüsyon falan temin etmeye gerek varmı yoksa bildiğiniz pratik çözümler varsa yardımcı olabilir misiniz? Ayrıca genleşme tankının havasını boşalttım.hava basma işlemi konusundada yardımcı olurmusunuz

Plaka esanjoru porçözle yapabilisin . tesisat tarafina gelen yere iki kapak yavas calkala biraz bekledikten sonra iyi bir sekilde durulama yapip.faazla basinc vermeden hava ilede kurulma yaparsin. Tanki yerinden soktuysen hava basma yerine 1 bar hava basilacak.aslinda azot basmak gerekir ama hava ilede olur. Ana esanjorun kaplamasini bozmadan ince tel firca ile temizligini yapip su ile yikarsin .ic temizligini ise yine porcoz olur. İyi durulama yapilmasi lazim

Cevap için teşekkür ederim.porçöz uygulamasında eşanjör delinme riski varmıdır peki??

Plakali esanjorde risk var . Vaillant esanjoru yuksek basinca fazla dayanamaz ve delinir. O yuzden temizlik bir riskdir. Yaparken de az seviyede porcoz koyun cok iyi durulama ve mutlaka hava yada cok iyi uflemek gerekiyor.

Arkadaşlar merhaba...vaillant marka kombimin ana eşanjörünü ve kullanma suyu eşanjörünü söktüm.acaba temizliği nasıl yapılır.dışarıdan solüsyon falan temin etmeye gerek varmı yoksa bildiğiniz pratik çözümler varsa yardımcı olabilir misiniz? Ayrıca genleşme tankının havasını boşalttım.hava basma işlemi konusundada yardımcı olurmusunuz
paket eşenjör mü kullanma suy dediğiniz

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri