kombi beyni ikinciye yandı...zarar 600TL Kim suçlu?

hocam parayı alınca bizide görürsün artık::eek:
yanmş anakartlar işine yarar mı

hukuk mahkemesine git 300 tl yatırıp bilirkişi getirtiyosun. gerisi mahkeme süreci....

İlginize teşekkürler geçen hafta içinde ayedaşa dilekçe verdim gelip lçüm yapıp rapor tutacaklar rapor neticesine göre ya tazmin edecekler yada etmeyecekler bende tüketici hakem heyetine gideceğim

kesin alırsın merak etme ;)

gelen teknik servisten arıza bildirim formu isteyin eğer arıza elektriksel ise ilgili elektrik idaresine başvuruda bulunun ödeme yaptığınız makbuzları takdim edin yanan veya değişen malzemelerin tazminini sağlayabilirsiniz. eğer aynı apartmanda oturan başka insanların evindede böyle bir sorun varsa işiniz daha kolay halledilir. apartman sakinleri tutanak hazırlayıp ortaklaşa tazminat isteyebilirsiniz. Herhalde de elektrik idaresi sizin evinize kadar elektriği sorunsuz 220v olarak göndermeyi taahhüt etmektedir. bu durum sizin elektriksel problem yaşadığınızı yani voltajın dalgalandığını bu da elektrik kurumunun size verdiği taahhütü yerine getiremediğini göstermektedir. bu halde tazmin hakkı doğurur. ilgili madde de geçmektedir.

Arkadaşlar sanırım bu işler bu kadar basit değil.öncelikle tedaştan kart değişim ücretini hak talep edebilmeniz için sizinle birlikte başka komşularınızda da aynı zaman aralığında buna benzer bir arıza oluşmuşmu araştırın.eğer ki oluşmuş ise o kişilerle birlikte hareket ederseniz işiniz kolaylaşır.yok ise verecekleri cevap açık 1. değişen kartın üzerindeki bazı devre elemanların miadı dolmuş, 2. değişen kartta fabrikasyon hata olabilir tedaştan kaynaklı bir sorun yok eğer böyle bir sorun olsa idi sizden başka kişilerinde buna benzer şikayetleri olurdu derler ve sizi servise yönlendirirler. bunun üzerine sizde servise gideceksiniz kombinin üzerindeki kendi kartı değiştini ve daha sonra değişen kartın garanti kapsamında olması gerektiğini söylersiniz.bunun üzerine ödemiş olduğunuz 2. kartın ücretini istersiniz.şayet olumsuz cevap alırsanız tüketici hakem heyetine gidin sorununuz çözülür ve servise ödemiş olduğunuz 2. kartın ücretini alırsınız.

tunçmatik marka gerilim regülatörünü kullanabilirsin

servısde ıs bıtıyor bence takılan kart 1 yılı gecmeden tekrar yanıyorsa değiştirmelerı gerekır bence ınsıyatıf kullanarak.tabıkıde sonuc ıtıbarıyle elektronik kart en ufak voltaj dalgalanmasından bıle etkılenebılır buna garantı vermek ne derece dogrudur tartısılır....

parayı alabilirmisiniz bilmiyorum ama şebekeden kaynanlanan arılar garanti kapsamına girmediğini biliyorum ben kombi teknik servisiyim ilk karşılaştığımız da garantiden değişritiyoruz ama regülatör tavsiyesinde bulunuyoruz taktırılmassa ikinci vakka garantiye girmiyor
bir de takılırken regülatör tavsiye ettiğmiz müşterilerin 100 de 1 taktırıyor (bilgi amaçlı söyledim)

Forum istatistikleri

Konular
128,532
Kullanıcılar
450,524
Son üye
Bgoz
Geri