Kombi arizasi

Üstadım sagolasin ilgilendiğin için. Sonraki mesajımda da dedigim gibi termostat konusunu cozdum. Ancak bu başlığı açmama sebep olan konu halen çözümsüz eşanjör temizliğinden sonra bakalım nasıl olacak. Hayırlı geceler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
hidrofor basıncı 5 kata kadar su basacak şekilde seçilmiş.
4. kata kadar seviye düşünce hidrofor otomatik olarak devreye girer demek oluyor. hidrofor basınç tankı sağlam mı?
kombi su az geliyor diye ısıtmama yapmaz. kombi içerisinde sıcak su algılayıcısı var. kireçten dolayı özelliğini kaybetmiş olabilir. yani kombi ilk çalıştığında su ısınır, bununla birlikte ısı algılayıcıda ısınır. kireç var ise ısı algılayıcı suğuk su geldikten sonra soğuk suyu geç algılar böylece suyu geç ısıtır. benim görüşüm bu yönde.

Kombi Diyafram Contasıda sorun olabilir .
sıcak su vermez kombi yanmaz.
sizinki yanıyor , suda dalgalanma var diyorsunuz
varsayımdır
diyafram contasında çok az bir sorun olabilir .

sıcak su veriyor kaliteli verim olmaması.

sorun bundan olabilir mi ? varsayımdır .
bu linkdeki conta olabilir
https://www.sogutmamerkezi.com/aris...MIm-67go__5gIVmemaCh0lFw_4EAkYASABEgLgxfD_BwE

Kombi Diyafram Contasıda sorun olabilir .
sıcak su vermez kombi yanmaz.
sizinki yanıyor , suda dalgalanma var diyorsunuz
varsayımdır
diyafram contasında çok az bir sorun olabilir .

sıcak su veriyor kaliteli verim olmaması.

sorun bundan olabilir mi ? varsayımdır .
bu linkdeki conta olabilir
https://www.sogutmamerkezi.com/aris...MIm-67go__5gIVmemaCh0lFw_4EAkYASABEgLgxfD_BwE

Diyafram contasini kendim kotrol edemem sanırım . Dolayısı ile servis elemanı ile tekrar görüşmem gerekecek

Tekrar merhabalar . Servis 3 yollu vanayı değiştirdi. Ancak sorun çözülemedi malesef.

Diyafram contasini kendim kotrol edemem sanırım . Dolayısı ile servis elemanı ile tekrar görüşmem gerekecek

merhaba
bir kaç video seyrettim sıcak su alamazsınız diyor kombi yanmaz diyor biraz mantıksız ama sizinki yanıyor olmalı acaba dedim
varsayımdır
belki küçük bir durum vardır , sıcak suyu çalıştırır ama kaliteli su vermez dedim ..
ne kadar doğrudur bilmiyorum .

foto verdiğim yazıda 3 yolu vana grubunda bulunur diyor
3 yollu vanayı değiştirirken servis düşünmüş olmalıdır bence sorarsınız ?

videoda

Diyafram contasında meydana gelen arızalarda kombiniz sıcak su vermez.

belirttiğim durum varsayımdır kombi rızaya geçer diyor .

bulunmayan arızalara her şey düşünüyor olabilir mi ? diye

yanlış bilgi verdim ise şimdiden özür dilerim
kendiniz değerledirilmesini yapın . araştırın .

normal durum arızada kombi yanmaz diyor . ( sıcak su )

https://www.servisusta.com/kombi-parcalari-ne-ise-yarar/
kombi.png

.
hayırlısı diyelim . kolay gelsin sağlıcakla kalın .

bilği bilği dir

Kombi Bakım Zamanı Geldi - Bakımını Yaptır %20 Enerji Tasarrufu Yap

Son düzenleme:
merhaba
bir kaç video seyrettim sıcak su alamazsınız diyor kombi yanmaz diyor biraz mantıksız ama sizinki yanıyor olmalı acaba dedim
varsayımdır
belki küçük bir durum vardır , sıcak suyu çalıştırır ama kaliteli su vermez dedim ..
ne kadar doğrudur bilmiyorum .

foto verdiğim yazıda 3 yolu vana grubunda bulunur diyor
3 yollu vanayı değiştirirken servis düşünmüş olmalıdır bence sorarsınız ?

videoda

Diyafram contasında meydana gelen arızalarda kombiniz sıcak su vermez.

belirttiğim durum varsayımdır kombi rızaya geçer diyor .

bulunmayan arızalara her şey düşünüyor olabilir mi ? diye

yanlış bilgi verdim ise şimdiden özür dilerim
kendiniz değerledirilmesini yapın . araştırın .

normal durum arızada kombi yanmaz diyor . ( sıcak su )

https://www.servisusta.com/kombi-parcalari-ne-ise-yarar/
Ekli dosyayı görüntüle 60563
.
hayırlısı diyelim . kolay gelsin sağlıcakla kalın .

bilği bilği dir

Kombi Bakım Zamanı Geldi - Bakımını Yaptır %20 Enerji Tasarrufu Yap

Üstadım öncelikle desteğiniz için çok tesekkur ederim. Sonuçta bizler teknik servis elemanı değiliz sadece yaşadığımız deneyimlerden elde ettiğimiz bilgilere binaen birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu nedenle varsa hakkım helal olsun sizlerde helal edin. Kombiye gelirsek bulunduğumuz ilde doğalgaz tecrübesi daha çok yeni bu nedenle yetişmiş servis elemanına denk gelmek çok zor hele ki ariston vb. Tercihte belki 5 sırada olan kobiler için. Servis elemanı daha termostat in takılacağı yeri bilmiyor o nedenle çok da teknik bir hizmet alamıyoruz. Bakimi yaptırdıktan sonra sorun halen çözülemez ise ariston genel merkezi ile iletişime geçmek durumunda kalacağım. Yinede yardımlarınız için çok tesekkur ederim. Allaha emanet olun kombi ile ilgili sorunun kaynağını ve çözümünü bulabilsem sizlerle buradan paylaşacağım. İyi forumlar

Sayın forum üyeleri, kombide şöyle bir sorun gelişti yardımcı olabilirseniz sevinirim, ara tatil döneminde 9 gün kadar evde değildik kombi kapalı durumdaydı, gelince kombiyi çalıştırdım bir problem yoktu kombi çalıştı ve petekler normal bir şekilde ısınmaya başladı sabah uyandığımızda petekler soğuktu kombiden sıcak su alabiliyorduk ama petekler soğuktu kombide herhangi bir arıza lambası da yanmıyordu (Alarko serena eski mavi kapaklı) kombiyi kapattım işe gittim 2 saat kadar sonra eşimi aradım ve kombiyi çalıştırmasını söyledim kombiyi açtı ve çalıştığını söyledi akşam eve geldim bir sıkıntı yok kombi 60 dereceye ayarlı 15 sn kadar çalışıyor 1 dk civarı dinleniyor sabah uyandığımda da bir sıkıntı yok işe gittim eşim 11 gibi aradı ve peteklerin soğuk olduğunu söyledi musluktan sıcak su alabiliyoruz ama petekler ısınmıyor yetkili servisi aradım bacalı kombi olduğu için bakamayacaklarını söylediler 2 saat kadar sonra eşime tekrar kombiyi çalışttırdım kombinin çalıştığını söyledi eve geldim problem yok sabah uyandım problem yok işe gittim bir kaç saat sonra hanım gene aradı kombide aynı problem var diye işten izin aldım eve gittim kombiyi çalıştırdım kombi çalıştı 45 sn sonra söndü 1 dk kadar bekledi bi müddet böyle çalıştı sonra 15 sn yanma 1 dk bekleme şeklinde sabitlendi bu şekilde petekler ısınmaya başladı normalde kombiyi ilk açtığımda diyelim ki 60 dereceye ayarlı petekleri belli bir sıcaklığa getirinceye kadar dört beş dakika yanardı şimdi böyle ilk başlarda 30 sn yanıp 1 dk duruyor sonra giderek 15 sn yanıp 55 sn durma şeklinde çalışıyor tahminim 10-12 saat çalıştıktan sonra kombi duruyor. Kombinin durduğunu farkettiğimizde diyelimki 60 a ayarlı kombiyi aç kapa yaptığımızda kombi çalışıyor 30 40 50 60 lambaları sırayla 5 sn civarı içinde yanıyor ve kombi gazı kesiyor ve çalışmıyor ama sıcak su alıyoruz kombi iki üç saat kadar kapalı kaldıktan sonra çalıştırdığımızda ise çalışıyor ama ilk çalışmada üç dört dakika çalışması gerekirken 30 sn çalışıp 1 dk durarak petekleri ısıtıyor.sabah baktık kombi petekleri ısıtmıyor kapatıp 2-3 saat bekledikten sonra çalıştırırsak yukarda anlattığım şekilde çalışıyor, kombiyi kapatmaz öyle bırakırsak 5-6 saat sonra gene aynı şekilde petekleri ısıtmaya başlıyor, birde eskisi kadar petekleri iyi ısıtamıyor önceden peteğin üstüyle altının sıcaklıkları bir birine yakın olurdu şimdi üstler daha sıcak altlar birazdaha ılık 3 gündür durum böyle yetkili servis bacalı kombi olduğu için bakmıyor durumu onlara telde anlattım kart arızalı ama bu modelin kartı yok dediler. sonbahar başında sizin videolarınızı izleyerek flitreyi ve petekleri temizlemiştim. iki üç ay önce kombinin altından su gelmişti yetkili servis gelmediği için internetten bi usta çağırdım eşanjörü temizledi üç yollu vananın içindeki yaylı mekanizmayı ve diyaframı değiştirdi iki üç aydır sorunsuz çalışıyordu ama tatil dönüşü böyle oldu tamiratı yapan ustayı aradım abi senin kombi eski bi yeri yapsam başka biyer bozulur çok masraf çıkar dedi ve gelmek istemedi, arkadaşlar bir yol gösterirsen çok sevinirim ne tavise edersin teşekkürler hayırlı işler....

kombide herhangi bir arıza lambası da yanmıyordu (Alarko serena eski mavi kapaklı)

kombinizin aynısımı ( video ) bilmiyorum
aşağıdaki videoda arıza kodu ( 60 derece hatası ) vermesi gerekir diyor
ama
tam sıkışma yoktur arıza kodu vermiyordur . kontrol etmenizde fayda olabilir .

Kombi uzun bir süre kullanılmayınca pompa içerisindeki kafa bazen sıkışabiliyor.

kart problemi de olabilir kart arızalı ise kart tamiri veya ikinci el tedarik .

benim bildiğim dağıtım şirketi bacalı kullanım yerine hermatik istiyor .
dağıtım şirketi gazı kesiyor vermiyor biliyorum

https://www.uzmankombiservisi.net/kombi-sirkulasyon-pompasi-sikismasi/

https://www.letgo.com/tr-tr/i/alarko-bacali-kombi_cde5cf44-d002-4aee-a13c-5c07b403d2b1

https://www.letgo.com/en-tr/i/alarko-serena-bacali-kombi_3905b8ae-7c74-4699-8e7b-349cb56be30f

https://www.letgo.com/tr-tr/i/271c86fe-d01e-48a7-b908-3a4c4498326a

https://www.letgo.com/en-tr/i/alarko-bacali-serena-kombi-tertemiz_271c86fe-d01e-48a7-b908-3a4c4498326a

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri