kombi arızalandı

Arkadaşlar evimde kullandığım auer marka kombi arıza yaptı.arıza şu şekildedir:sıcak su konumundayken peteklerde ısınıyor.sıcak su musluğunu kapatıyorum kombi halen çalışmaya devam ediyor.ayrıca kombi musluk konumunda yani yaz konumunda ..bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim..iyi çalışmalar

uc yollu vananda sorun olabilir gibi gorunuyor. uc yollu vana isitilan suyun radyatore ya da kullanim icin musluga yonlenmesi kararinmi uygulayan mekanizmadir. İc diyafram yirtilmis ya da kirlilikten oturu takili kalmis ve sizintiya musade ediyor gibi...
eger bu esnada radyatorde sirkulasyonu saglayan pompa da devreye giriyorsa sorun elektrnik kontrol sisteminde de olabilir (bunu pompanin sesinden anlayamiyorsan sicak su acikken radyatorlerden anlarsin. yalniz ilk radyatorde kismen bir isinma ise sizinti; tum radyatorlerde ilima oluyorsa elektronik bir hata muhtemel).
tavsiyem her iki durum icin de isten anlayan bir servis cagirip destek al.
aksi durum, kullanim sicak suyu performansini dusurur; yakit sarfiyatini arttirir.
gecmis olsun,

merhabalar siz sıcaksu musluğu kapalı olduğu ve cihazın yaz konumda olduğu ve buna rağmen yandığını söylüyorsunuz anladığım kadarıyla ,bunun olası sebeblerinden bir kısmını arkadaşlar yanıtlamış birde yine bahsedildiği üzere akış şalterinin yani souk suyun cihaza giriş yaptığı yerdeki üç yollu vanaya kumanda edenparçanın üzerinde bir devre tamamlama elemanı vardır onu devre dışı bıraktığınızdayanma kesiliyorsa problem o swiçtedir kolay gelsin

slm arkadaşım senin sorunun kombi üç yollu step motorda. step motor göörevini tam yapamadıgından vana bloğu içindeki mili ileri tam ittiremiyor ve plakalı eşanjöre gitmesi gereken suyun bir kısmı radyatörlere gidiyor. step motoru bloğa sabitleyen kelepçeyi çıkar mili elinle ileri ittir sorunu sende anlayacaksın.

Auer kombi hakkında çok bilgim yok ama su akış sivici Takılmış gibi gözüküyor

arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar kolay gelsin vaillant vck modeli bi kombimiz war sıcak suda problem yok petek konumuna aldığımızda gazı açıp hemen kesiyor ntc değiştirdim kartı kontrol ettirdim sorun yok arada da normale biniyor toprak hattınından şüpeleniyorum bi yardımcı olurmusunuz

sorunu çözdüm üç yollu vana sivic yerinden sızıntı yapıyor sivic su alıyor düşük voltaj olduğu için toprak kesiyor üç yolluyu değiştirdim kaçağı engeledim düzeldi

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri