Kollu bariyer nasıl çalışır ???

veli dayı

Üye
s.a canlar bazı yerlerde kullanılan kollu bariyer ler var kumandalı kumandaya basınca açılan sonra geri kapanan cihazlar nasıl çalışıyor acaba ne tür kumanda yapsak açıp kapatabiliriz.. ????

iki yönlüdür uzaktan kumanda, aşağı ve yukarı çift röleli veya çift kontakt röle. frekansını bilmeden hiç bir kumanda iş görmez

Frekans kopyalanması gerekiyor diye biliyorum. Mesela garaj anahtarını çoğaltmak için sanayiye götürdüğümüzde eski anahtardan kopyalıyorlar.

vay anasını beee ilk defa gördüm bunu ...

o zaman bz bu kapının frekansını mı öğrememiz gerekiyorr... ??

o zaman bz bu kapının frekansını mı öğrememiz gerekiyorr... ??
Sanırım öyle. Veya o kapıyı açan kumandayı yukarıdaki şekilde yapılıyor. Daha önce hiç görmedim öyle bir video.

Ek olarak şunu söyleyeyim, bunu yapanlar güvenliğini de düşünmüşlerdir bence. Garaj kumandası gibi olmayabilir. :D

Son düzenleme:
Sanırım öyle. Veya o kapıyı açan kumandayı yukarıdaki şekilde yapılıyor. Daha önce hiç görmedim öyle bir video.

Ek olarak şunu söyleyeyim, bunu yapanlar güvenliğini de düşünmüşlerdir bence. Garaj kumandası gibi olmayabilir. :D

eyvallah usta saol aydınlattığın için....

Bir çok yeni kepenk, garaj kumanda modülü üstüne kumanda cihazı tutularak kopyalanıyor, burda güvenlik için kumanda modülünün dışarıdan kolay ulaşılabilir olmaması, zaten modülün üstünde manuel kontrol için butonlar var, modüle ulaşırsa açar kaparsın yani, ekte videoda anlatılıyor.

Bir çok yeni kepenk, garaj kumanda modülü üstüne kumanda cihazı tutularak kopyalanıyor, burda güvenlik için kumanda modülünün dışarıdan kolay ulaşılabilir olmaması, zaten modülün üstünde manuel kontrol için butonlar var, modüle ulaşırsa açar kaparsın yani, ekte videoda anlatılıyor.

yani şimdi usta kısaca şunu mu yapacaz biz ? bir kumanda temin edip video daki gibi o kollu bariyere mi tanıtacaz doğru mu anladım ???
işte o kollu bariyere nasıl tanıtacaz sıkıtı o
https://www.robotistan.com/433-mhz-4-kanal-rf-elcik-kumanda

bize böyle bir kumanda lazım o zaman ...

Bariyere göre durum değişir. Nice, bft gibi bariyerlerde rolling kod kullanılıyor akıllı kumanda bu bariyerlerde çalışmaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri